Chcesz założyć firmę sprzątającą? Zobacz jakie akcesoria będą Ci potrzebne

Zakładając firmę sprzątającą, w pierwszej kolejności trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, jaki zakres usług chce się świadczyć, kto jest potencjalnym klientem? Można oczywiście czekać, aż czas i dobry marketing pokażą, ale od odpowiedniego zdefiniowania odbiorcy zależą koszty choćby w sferze wyposażenia firmy w sprzęt sprzątający. Inny bowiem zestaw potrzebny będzie dla firmy specjalizującej się w sprzątaniu prywatnych mieszkań, inny dla sprzątania biur, a jeszcze inaczej trzeba wyposażyć firmę sprzątającą wielkogabarytowe pomieszczenia hal, czy nawet szkół i szpitali.

Urządzenia czyszczące

Wyposażając swoją firmę w kosztowne urządzenia czyszczące, również należy odpowiedzieć sobie na kilka zasadniczych pytań. Szeroka oferta i dostępność maszyn czyszczących sprawia, że łatwo dokonać nieprawidłowego zakupu, wydać dużo pieniędzy nie wykorzystując pełnych możliwości urządzenia lub odwrotnie, męczyć się z urządzeniem nieadekwatnym do ogromu pracy. Dlatego właściciel firmy musi wiedzieć lub założyć:

  • jak dużą powierzchnię podłóg będą czyścić maszyny
  • jak często będą one czyszczone
  • ile czasu może na to poświęcić
  • jaki ma budżet na zakup
  • jakie ograniczenia występują w danym obiekcie

Dobrze dobrane maszyny czyszczące wykonują wiele czynności. Mogą czyścić podłogi na mokro, froterować na sucho, prać dywany za pomocą metody szamponowania, szlifować podłogi drewniane i polerować podłogi kamienne. W zależności od zakupu kolejnych akcesoriów do jednej maszyny rozwiązuje ona wiele istotnych problemów. Możliwości techniczne odkurzania zarówno dywanów, wykładzin i posadzek twardych w jednym ograniczają znacząco wydatki na zakup sprzętu.

Innym urządzeniem dla firmy sprzątającej są tzw. szorowarki – urządzenia czyszczące do podłóg. Jednak nadają się one do pracy na niedużych powierzchniach. Jeżeli klientem jest szkoła czy szpital a sprzątanie trzeba wykonać szybko i podłoga ze względów bezpieczeństwa musi być natychmiast sucha, wówczas szorowarka nie wystarcza i konieczny jest zakup urządzenia większego , choćby automatu szorującego, który jednocześnie myje i osusza powierzchnię podłogi.

Ważnym urządzeniem dla firmy sprzątającej może być odkurzacz na mokro do zbierania płynów, odkurzacz piorący, parownica i zamiatarka, odkurzacze kolumnowe, profesjonalne mopy ze spryskiwaczem do mycia podłóg, wózki sprzątające.

Mycie okien

Ważną usługą każdej firmy sprzątającej jest mycie okien. Odpowiedni sprzęt do tej usługi, zapewniający staranne mycie nawet wielkich tafli szklanych jest niezbędny w każdej firmie, zwłaszcza, że czystą szybę bez zacieków bardzo łatwo zweryfikować. Dlatego każda firma sprzątająca musi być wyposażona w profesjonalny sprzęt do mycia okien i przeszkleń. Powinny to być różnego rodzaju kije teleskopowe o różnych zakresach długości, różne nakładki myjące przystosowane do nierównomiernych czasami powierzchni, a także ściągaczki do wody, które umożliwiają pozostawienie po myciu szyby suchej i pozbawionej smug.

Niezwykle pomocne będą dwustronne myjki na kiju, gdzie jedną stroną nakłada się na szybę detergent rozpuszczony w wodzie, a drugą ściąga się brudną pianę. Ważne dla tego rodzaju prac są wózki z wyciskaczem oraz drobne akcesoria. Dla ekipy sprzątającej najbardziej pomocne w czynności mycia okien są kije teleskopowe, które umożliwiają sięganie do odległych krawędzi, pomagają w myciu witryn sklepowych, czy okien w biurowcach z trudnym dostępem. Sprawdzają się również w myciu luster czy szklanych powierzchni architektonicznych.

Wszystkie te urządzenia są całkowicie profesjonalne i przeznaczone dla wyposażenia firm sprzątających.

Źródło: DlaAlpinisty.pl – wyposażenie dla alpinistyki przemysłowej