Impreza firmowa jako nieodzowny element integracji pracowników

Pracodawcy zdają sobie sprawę z konieczności budowania zintegrowanych i zgranych zespołów pracowniczych. Nic zatem dziwnego, że inwestują niemałe środki w przygotowanie eventów integracyjnych mających na celu wzmacnianie relacji.

Duża liczba projektów integracyjnych sprawia, że konieczne jest poszukiwanie rozwiązań nowych i niestandardowych. Ciągłe powtarzanie tych samych pomysłów nie przyniesie bowiem oczekiwanego efektu. Wręcz przeciwnie – może przynieść zniechęcenie i brak zainteresowania uczestnictwem w kolejnych wydarzeniach tego typu.

W poszukiwaniu niesztampowych rozwiązań integracyjnych…

Jakie są najnowsze trendy w obszarze integracji pracowników? Jakiego rodzaju przedsięwzięcia budujące dobrą atmosferę w zespołach cieszą się największą popularnością?

Okazuje się, że ciągle wiele firm zainteresowanych jest rozwiązaniami klasycznymi, polegającymi na przeprowadzeniu szkolenia mającego na celu pogłębianie umiejętności współdziałania. Jednak coraz częściej klasyczne wykłady i ćwiczenia są zastępowane przez rozwiązania nieoczywiste i nieoczekiwane. Ciasne salki są natomiast zastępowane przez atrakcyjne lokalizacje plenerowe.

Coraz częściej podczas projektów integracyjnych pracownicy mają możliwość uczestniczenia w atrakcyjnych grach miejskich lub grach terenowych. Stawiane przed nimi zadania mają na celu uczenie współdziałania w sposób maksymalnie atrakcyjny i wzbudzający jak największe emocje. Pracodawcy mają świadomość, że efekt taki nie zostanie osiągnięty przy pomocy tablicy i pisaków. Dlatego też te popularne niegdyś atrybuty szkoleniowe wypierane są przez akcesoria survivalowe lub sprzęt wykorzystywany w sportach ekstremalnych.

Wspólne rozwiązywanie problemów wymagających wykorzystywania siły mięśni jest bardzo skutecznym sposobem budowania relacji w zespołach. I niezwykle często przynosi lepsze efekty niż wspólna realizacja zadań wymagających wysiłku umysłowego.

A na koniec impreza…

Nieodzownym elementem każdego udanego przedsięwzięcia integracyjnego jest uroczysta impreza firmowa. Stanowi ona oczekiwane zwieńczenie całego dnia lub nawet kilku dni spędzonych na budowaniu pozytywnej atmosfery w zespole pracowniczym. Dlatego powinna być wydarzeniem wyjątkowym i pozwalać na chwilę zasłużonego relaksu i odpoczynku.

Na imprezie firmowej nie może zabraknąć wyjątkowej atmosfery, pysznego jedzenia i najlepszych napojów. Wspólna, nieskrępowana zabawa przy dobrym posiłku i wzmacniających trunkach daje możliwość utrwalenia relacji zbudowanych podczas wyczerpujących zadań. Jest to również moment, w którym pracownicy mogą oderwać od tematów związanych z pracą lub realizacją wyzwań zawodowych, a skupić na życiu prywatnym i osobistym poznaniu.

Dlatego, pomimo zmieniających się trendów, imprezy firmowe nie tracą popularności. Pracodawcy nadal chętnie wkładają niemały wysiłek z znajdowanie firm cateringowych na imprezę firmową oferujących najlepsze posiłki oraz najwyższej jakości obsługę, gdyż wiedzą że w ten sposób osiągną zamierzone cele.

Źródło: Gold-Catering.pl – Catering Warszawa