Lodowisko pod namiotem – strzał w 10!

Lodowisko pod namiotem może okazać się ciekawym rozwiązaniem przy organizacji sportów zimowych. Namiot przede wszystkim zabezpiecza lodowisko przed opadami deszczu lub śniegu, dlatego umożliwia utrzymanie stałej, doskonałej jakości tafli lodu. Rozwiązanie tego typu skutecznie obniża zużycie mocy chłodniczej, dlatego koszty eksploatacji lodowiska pod namiotem są znacznie niższe, niż w przypadku otwartych obiektów. Dużą zaletę w tym przypadku stanowi także modułowość i mobilność konstrukcji hali namiotowej. Zasadniczo istnieje bowiem możliwość montażu bądź demontażu osłony namiotowej zależnie od panujących aktualnie warunków atmosferycznych, gdyż składa się ona z bloków zdolnych do otwierania i zamykania w niemalże dowolnej konfiguracji.

Bezpieczna jazda na sztucznej nawierzchni

Lodowiska pod namiotem są bezpieczne i dają gwarancję suchych ubrań, gdyż ich powierzchnię wykłada się syntetycznym lodem. W większości przypadków tego rodzaju obiekty planowane są tak, aby jednocześnie mogło poruszać po nich nawet sto osób. Lodowisko pod namiotem może działać z powodzeniem również po zmroku, gdyż sztuczne oświetlenie daje się całkowicie dostosować do potrzeb użytkowników obiektu czy koncepcji właściciela obiektu. Ponadto niezależnie od pogody panującej na zewnątrz, możemy mieć pewność, że wszelkie zajęcia i okazjonalne wydarzenia organizowane na lodowisku pod namiotem na pewno się odbędą.

Światło, muzyka i zdrowy ruch

Bardzo ważną zaletą lodowiska pod namiotem jest pełna kontrola jego doświetlenia, która nie tylko poprawia bezpieczeństwo jazdy, ale daje również nieograniczone możliwości przy realizacji wszelkich widowisk opartych na grze światła. Obecnie ogromną popularność zyskują bale karnawałowe, nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych, organizowane właśnie na sztucznej tafli lodowej pod namiotem. Możliwość dowolnej aranżacja dekoracji i dopasowania oświetlenia w połączeniu z ulubioną muzyką płynącą z głośników, sprawiają, że wydarzenia tego typu stają się niecodziennym widowiskiem. Niekiedy organizowane są również imprezy integracyjne typu piłkarzyki, cymbergaj czy bilard na lodzie.

Lodowisko pod namiotem łączy w sobie elementy rozrywki, wypoczynku i sportu. Szeroka gama wydarzeń organizowanych na tego typu obiektach sprawia, że każdy z nas znajdzie wśród nich coś dla siebie. Sztuczne ślizgawki mogą więc stać się naturalnym antidotum na problemy dnia codziennego i wprowadzić odrobinę dziecięcej radości do naszego życia.