Nowy iPod touch 7 generacji – właściwości produktu

Kiedy firma Apple ogłosiła informację o wydaniu nowego iPoda touch 7, było to dosyć duże zaskoczenie. Jest to bowiem pierwsze uaktualnienie urządzenia, które pierwotnie było przeznaczone do odtwarzania muzyki oraz video. W porównaniu do wcześniejszego modelu, który ujrzał światło dzienne w roku 2015, nowy iPod może pochwalić się większą mocą, łatwiejszym sposobem użytkowania oraz zoptymalizowaniem pod kątem gier (co jest związane z powstaniem nowej platformy Apple Arcade, która już wkrótce pojawi się na rynku).

Wygląd i właściwości

Podobnie jak poprzednik, nowy iPod dysponuje elegancką, lekką konstrukcją oraz czternastocalowym wyświetlaczem. W ofercie dostępne są urządzenia w 6 różnych kolorach. Przycisk menu znajduje się w dolnej części iPoda. Niemiłym zaskoczeniem jest natomiast brak technologii Touch ID, co oznacza, że za każdym razem musimy ręcznie wprowadzać hasło. Na górze iPoda znajdziemy przyciski włącz/wyłącz, a regulację głośności po lewej stronie. Nowe urządzenie posiada także dwie kamery – przednią i tylną. Producenci wyposażyli nowego iPoda również w głośnik, gniazdo słuchawkowe oraz port USB.

Wyświetlacz

Dużą zaletą nowego iPoda jest jego bardzo niska waga – 88 g. 4-calowy wyświetlacz sprawia, że urządzenie jest bardzo ergonomiczne i można obsługiwać je jedną ręką. Z drugiej jednak strony, rozdzielczość wyświetlacza to zaledwie 1136 x 640 pikseli. Odtwarzacz został więc wyposażony w wyświetlacz o dużo niższej jakości niż kolorowy OLED, który spotkamy np. w iPhone X. Warto jednak dodać, że nowy iPod możemy kupić za piątą część ceny nowego smartfona. Różnicę w cenie dostrzeżmy również, gdy konieczna będzie naprawa iPhona.

System operacyjny

IPod touch 7 pracuje na najnowszym systemie od Apple-OS 12. Nie jest to jednak nic wyróżniającego, ponieważ wcześniejsza wersja również obsługuje najnowszą aktualizację. Poza wykonywaniem połączeń oraz łączeniem się z siecią komórkową, iPod umożliwia również płynne korzystanie z prawie wszystkich aplikacji (w tym komunikatorów).

Żywotność baterii

Apple podało informację, z której wynika, że żywotność baterii wynosi nawet do 40 godzin słuchania muzyki oraz do ośmiu godzin odtwarzania plików video. Według pierwszych recenzji bateria w nowym iPod touch nawet przy dość dużej eksploatacji, wytrzymuje co najmniej kilka dni. Możliwe jednak, że po pewnym czasie żywotność baterii będzie się stopniowo zmniejszać. W takim przypadku dobrym rozwiązaniem będzie serwis iPod, w którym możliwa będzie wymiana baterii na nową.

Optymalizacja do gier

Nowy iPod posiada wbudowany układ Apple A10 Fusion, który jest zoptymalizowany do grania w najnowsze gry. Wydanie nowego iPoda touch zbiegło się w czasie z powstaniem nowej usługi Apple, czyli Arcade Apple. Do ulepszenia grywalności na iPodzie, twórcy zastosowali bardzo ciekawe rozwiązania z wykorzystaniem przedniej i tylnej kamery, które mają być szczególnie przydatne przy grach, które rozgrywają się w czasie rzeczywistym. Co więcej, dzięki większej pamięci RAM (2 GB), iPod touch 7 działa bardzo płynnie nawet w przypadku bardzo rozbudowanych aplikacji.

Aparat fotograficzny

Jeżeli chodzi o aparat, to nie różni się on od tego dostępnego w starszej wersji. W przedniej części znajduje się kamera FaceTime HD o rozdzielczości 1,2 MP. Bardziej zaawansowany aparat znajdziemy z tyłu – 8 MP, automatyczna stabilizacja obrazu i autofokus. W iPodzie na próżno jednak szukać zaawansowanych opcji, takich jak nagrywanie w 4K czy tryb portretowy.

Gdzie naprawiać iPod?

Nowe urządzenie od Apple daje więcej możliwości niż poprzednia wersja. Trzeba jednak wspomnieć, że wraz z postępem technologicznym, nie zmienia się wytrzymałość produktów od Apple. Oznacza to, że naprawa iPodów, którą oferuje pogwarancyjny serwis Apple, może okazać się koniecznością po kilku latach intensywnej eksploatacji urządzenia.

Źródło: applehome.pl – wymiana baterii iphone Warszawa