HDS szosowe – sprawdzone samochody z dźwigiem hydraulicznym
Samochodowy dźwig hydrauliczny to wszechstronny pojazd stosowany do przewozu, załadunku, rozładunku i wielu innych prac wymagających zastosowania ruchomego ramienia o dużym udźwigu. W artykule prezentujemy najpopularniejsze sposoby wykorzystania szosowych HDS-ów.
Szosowe HDS-y – szeroki zakres zastosowań
Szosowe samochody HDS znajdują zastosowanie w licznych branżach. Dojeżdżają wszędzie tam, gdzie mogą poruszać się po twardym i stabilnym podłożu – a zatem po drodze, szosie, jezdni. Z łatwością dotrą również w miejsca, w jakie wiodą wszelkiego rodzaju utwardzone drogi. Tego rodzaju samochody okazują się być nieocenione w wielu gałęziach przemysłu oraz w budownictwie. Służą również do wywozu śmieci, są często wykorzystywane przez straż pożarną, jeżdżą także jako pojazdy pomocy drogowej. Transport drogowy za pomocą samochodów HDS nieprzerwanie zyskuje na popularności.
W zależności od rodzaju transportowanego towaru należy wybrać odpowiedni samochód z HDS. Tu warto zdecydować się na usługodawcę, który dysponuje zróżnicowaną flotą pojazdów. Często bowiem okazuje się, że w dane miejsce nie jest w stanie dotrzeć określony model pojazdu – wówczas firma transportowa udostępnia pojazd o innych parametrach czy ładowności.
HDS do przewozu kontenerów
Przy zamawianiu kontenera na odpady możemy spodziewać się, iż zostanie on dostarczony na miejsce za pomocą samochodu z HDS. Przy składaniu zamówienia należy być przygotowanym na udzielenie firmie transportowej podstawowych informacji, które pozwolą dostosować kontener do potrzeb klienta oraz dostarczyć go we wskazane miejsce.
Przede wszystkim trzeba określić, co w danym kontenerze będzie składowane – gruz, śmieci, odpady budowlane, gałęzie czy ziemia i liście. Należy również dostosować pojemność kontenera do potrzeb, a zatem trzeba określić, ile metrów sześciennych odpadów będzie wywożone, a także czy pojemnik ma być otwarty czy zamykany. Kontenery mają różną pojemność, a w zależności od niej przywożone są za pomocą różnych pojazdów. Koniecznością jest sprecyzowanie, po jakim podłożu będzie poruszał się samochód, wjeżdżając na miejsce, w którym ma zostać podstawiony kontener. Od tego również zależy dobór odpowiedniego samochodu. Istotna jest też szerokość bramy wjazdowej – zleceniodawca wybierze pojazd, który bez problemu zmieści się w takiej bramie. W innym wypadku może okazać się, iż samochód z HDS, nie będzie w stanie wjechać na posesję.
Co jeszcze potrafi szosowy HDS?
Zakres wykonywanych przy pomocy szosowych samochodów HDS prac jest bardzo szeroki. Służą do transportu wszelkich ponadgabarytowych i ponadnormatywnych ładunków, jak też niebezpiecznych ładunków oraz prefabrykatów do budownictwa czy maszyn itp. Charakteryzują się różną ładownością, mają rozmaitą długość i szerokość, a także różnorodny udźwig. Z ich pomocą można transportować bardzo ciężkie ładunki na duże odległości, ale ich kluczową zaletą jest właśnie HDS, w jaki są wyposażone.
W zależności od budowy dźwigu HDS umożliwiają podnoszenie oraz przenoszenie dużych i ciężkich materiałów na różne wysokości, umieszczanie ich w miejscach, gdzie nie mogłyby się znaleźć z żaden inny sposób, a także załadunek i wyładunek ciężkich towarów.
Najczęściej wykorzystuje się HDS-y szosowe do przewozu kontenerów oraz w budownictwie i magazynach, a zatem wszędzie tam, gdzie samochód może się sprawnie przemieszczać po twardym i stabilnym podłożu. Szosowe samochody z HDS sprawdzą się w przewozie kontenerów, ponieważ umożliwiają nie tylko transport, ale również przenoszenie, układanie, podnoszenie skrzyń na wyższe kondygnacje. Pojazdy te wykorzystywane są do transportu różnych rodzajów kontenerów, w tym: biurowych, magazynowych, czy kontenerów na odpady pobudowlane, śmieci albo ziemię.
Samochody z HDS transportują, a także służą do załadunku i rozładunku maszyn i urządzeń, materiałów budowlanych, kręgów betonowych, kamieni, długich elementów ze stali, a nawet szkła. HDS to również pojazdy posiadające tak zwany wywrot samoładowawczy. Za sprawą takiego urządzenia hydraulicznego są w stanie w kilka chwil rozładować sypkie materiały, na przykład ziemię, piasek czy żwir, w dowolnym miejscu, a zatem ich zastosowanie pozwala na uniknięcie konieczności mozolnego, ręcznego rozładowywania.
Źródło: Avio-Star.pl – Transport HDS