Sauna – sposób na uatrakcyjnienie oferty pensjonatu

Właściciele pensjonatów ciągle poszukują nowych pomysłów, aby uatrakcyjnić pobyt swoim gościom. Możliwych rozwiązań jest wiele, jednak obecnie ogromną popularnością cieszą się sauny, które masowo przyciągają zainteresowanych.

Czy warto zainwestować w saunę?

Sauna stanowi nowoczesny element wyposażenia domu, który możemy wykorzystać przede wszystkim wtedy, gdy mamy ochotę się odprężyć. Osoby, które wyjeżdżają na wakacje do pensjonatów oraz domków chcą nie tylko odwiedzić miejscowość, w której znajduje się obiekt, ale głównie pragną zaznać odrobiny relaksu. W saunach można wykonać zabiegi pielęgnacyjne, odprężać się w samotności lub spędzać czas ze znajomymi.

Sauna wewnątrz czy na zewnątrz?

Budowa sauny ogrodowej nie jest skomplikowana oraz nie zajmuje zbyt dużo czasu. Sauna ogrodowa może zostać postawiona nawet w ciągu 3 dni. Powierzchnia, którą przeznaczymy na budowę łaźni, powinna być większa niż 1,5 m². Piec w saunie może być zasilany energią elektryczną lub opalany drewnem, jednak niezależnie od wybranego rozwiązania, powinniśmy do sauny podłączyć instalację elektryczną, tak aby zapewnić chociażby oświetlenie pomieszczenia. Sauna ogrodowa to świetne rozwiązanie dla osób, które nie mają wolnej powierzchni w domu. Trzeba się jednak liczyć z tym, że droga między łaźnią a domem, zwłaszcza zimą, nie będzie należała do najprzyjemniejszych.

Saunę możemy umieścić również w domu – wiele osób zostawia miejsce na saunę w łazience. Jest to świetne rozwiązanie, ale zazwyczaj w pensjonatach chcemy pozostawić jak najwięcej powierzchni użytkowej, zatem umieszczenie kilkuosobowej sauny w domu będzie niemałym wyzwaniem. Możemy jednak zainwestować w niewielką saunę, która pomieści 1-2 osoby.

Korzystanie z sauny przez gości pensjonatu

Budowa oraz zorganizowanie wyposażenia sauny to koszt około kilku tysięcy złotych. Z jednej strony chcemy, aby sauna stanowiła udogodnienie dla klientów, a z drugiej modlimy się, aby nikt jej nie zniszczył. Zanim goście zaczną korzystać z sauny, warto przedstawić im szczegółową instrukcję obsługi.

Warto również zaznaczyć, że większość właścicieli domków lub pensjonatów wyposażonych w sauny, pobiera dodatkową opłatę za skorzystanie z tej atrakcji. Dzięki takiemu zabiegowi możemy być pewni, że koszty budowy sauny szybko nam się zwrócą, tak samo, jak opłaty związane z eksploatacją łaźni.

Podsumowując, wyposażenie domu w saunę zdecydowanie zwiększy atrakcyjność obiektu oraz przełoży się na większy zarobek. Postawienie sauny to tylko pierwszy krok do sukcesu – należy pamiętać o regularnym kontrolowaniu jej stanu, tak aby zapewnić bezpieczeństwo gościom.