Gaz propan jako najlepsze paliwo opałowe

Obecnie doskonałym sposobem na tanie i ekologiczne ogrzewanie gospodarstw domowych jest użycie gazu propan. Rozwiązanie to posiada szereg nieocenionych zalet. O plusach wynikających z zastosowania propanu, możecie przeczytać w tym artykule.

Propan – wysoka wydajność i nietoksyczność

 

 

Zastosowanie gazu propan do ogrzewania powierzchni użytkowej oraz bieżącej wody w domach jest wykorzystywane nie tylko w nowym, ale i w starym budownictwie. Jest to działanie powszechnie rekomendowane przez osoby młode, ale również te nieco starsze. Idea użycia gazu propan w nowoczesnych domach polega na tym, iż jest to materiał opałowy, który wiąże się z nieszkodliwością dla środowiska naturalnego, a jednocześnie nie wywołuje żadnych negatywnych zdrowotnych skutków dla mieszkańców danego gospodarstwa domowego. Mamy tu na myśli wydzielanie toksycznych oparów, jak również ryzyko zagrożenia zdrowia i życia. Ponadto gaz propan idealnie wpisuje się trend domu ekologicznego, prowadzonego odpowiedzialnie i z poszanowaniem lokalnej fauny oraz flory, w którym wyeliminowano przymus korzystania z tradycyjnych metod ogrzewania – generujących duże straty finansowe, jak również przyczyniających się do wysokiej emisji oraz powstawania groźnego smogu.

Wysoka wydajność gazu propan – rozwiązanie na miarę XXI wieku

 

 

Gaz propan zawdzięcza swoją wysoką wydajność zastosowaniu pieców kondensacyjnych. Są to urządzenia o zaawansowanych technologicznie parametrach. Dzięki temu możesz bez obaw i potrzeby angażowania osób trzecich pozostawić dom z zaprogramowanym trybem ogrzewania. Wskutek tego w pomieszczeniach utrzymuje się optymalna temperatura, a Ty po powrocie do domu nie musisz czekać na rozgrzanie się kaloryferów czy podgrzanie wody użytkowej. Ponadto gaz propan ma wysoką wydajność w procesie spalania. Nowoczesne piece kondensacyjne zostały zaprogramowane w taki sposób, aby osiągać bardzo dużą ilość ciepła ze spalania przy stosunkowo małej ilości gazu. Tego typu zjawisko nie ma miejsca w tradycyjnych piecach niekondensacyjnych.

Ogrzewanie gazem propan jako metoda oszczędzania na paliwie opałowym dla domów

 

 

Ogrzewanie gazem propan ma również wiele innych zalet, do których zalicza się między innymi ekonomiczność jego użycia. Gaz propan co do zasady jest jedną z najtańszych form ogrzewania, jaka istnieje na polskim rynku. Z rankingu metod na oszczędne prowadzenie gospodarstwa domowego wynika, że bardziej ekonomicznym rozwiązaniem są tylko odnawialne źródła energii i ciepła. Gaz propan jako forma ogrzewania dla domów to na tle paneli PV już kolejne bardzo atrakcyjnie rozwiązanie. Na dzień dzisiejszy ceny gazu propan kształtują się na takim poziomie, że przeciętny właściciel domu jednorodzinnego i wielorodzinnego jest w stanie zaoszczędzić sporo gotówki na ogrzewaniu – bez względu na porę roku. Odpowiednio zaplanowane uzupełnienie zapasu gazu propan w zbiorniku dokonywane w sezonie wiosennym i letnim jest także doskonałym sposobem na ekonomiczne prowadzenie swojego gospodarstwa domowego. Ceny za gaz propan są w tym okresie relatywnie niższe, co pozwala zaoszczędzić jeszcze więcej gotówki. Dzięki temu możesz cieszyć się z posiadania opłacalnej dla domowego budżetu formy ogrzewania.

Kotły kondensacyjne na gaz propan – nowoczesne urządzenia o łatwym użytkowaniu na co dzień

 

 

Kotły na gaz propan czy kotły kondensacyjne są urządzeniami zupełnie bezobsługowymi. Tego typu rozwiązanie może zatem posiadać osoba starsza, schorowana, jak również właściciel domu, który poszukuje nowoczesnych metod ogrzewania pomieszczeń. Zastosowanie kotłów kondensacyjnych lub kotłów na gaz propan jest rozwiązaniem o tyle bezpiecznym, że nie ma tutaj potrzeby dokładania opału. Dzieje się tak z racji tego, że zbiornik z gazem jest na stałe połączony z piecem. Ponadto nie zachodzi tutaj również konieczność nieustannego sprawdzania temperatury.

Rosnąca rzesza zwolenników stosowania gazu propan jako paliwa opałowego jest dowodem na to, że tego typu metoda rzeczywiście jest skuteczna, ekonomiczna i bezpieczna.

Źródło: LPG Direct – dostawca gazu grzewczego i LPG