Kanapa do nowoczesnej aranżacji w mieszkaniu – jak wybrać właściwy model?

Wybór odpowiedniego modelu kanapy do nowoczesnej aranżacji to nie lada zadanie. Na rynku znaleźć można wiele ciekawych mebli, trzeba tylko dobrać odpowiedni do koloru ścian i stylu, w którym chcemy urządzić wnętrze. Jak się do tego zabrać?

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru kanapy?

Poszukiwania kanapy nowoczesnej warto rozpocząć od ustalenia, czego od niej oczekujemy, jakie ma spełniać zadania. Jeżeli szukamy sofy, która będzie pełniła też funkcję spania, warto szukać kanap rozkładanych. Wiele z nich ma także wbudowane pojemniki na pościel. Bogata oferta wielu sklepów nas nie zawiedzie – meble będą spełniały nasze wymagania, a do tego będą wyglądały interesująco i nowocześnie, a co za tym idzie – wpasują się w aranżację wnętrza. Kolejnym ważnym krokiem jest zaplanowanie i wymierzenie miejsca, w którym będzie stała kanapa, by odpowiednio dopasować jej rozmiar i uniknąć zakupu za dużego mebla. Warto też wziąć pod uwagę iluosobowa kanapa nas interesuje.

Kiedy znamy wymiary, których szukamy, a także wiemy, czy szukamy kanapy z funkcją spania czy bez, należy zastanowić się nad kształtem mebla. Standardowa, prostokątna kanapa, a może nowoczesny narożnik? Wszystko zależy, od miejsca, którym dysponujemy, a także od kształtu pomieszczenia. Jeżeli wszystko to mamy za sobą, można przejść do wyboru wyglądu naszej kanapy.

Najmodniejsze obicia kanap

Kanapy nowoczesne to obecnie bardzo popularny wybór, jeżeli zależy nam na urządzeniu salonu w nowoczesnym stylu. Obicia tych mebli wykonane są z różnego rodzaju materiałów, od skórzanych po tkaniny bawełniane. Szczególnie modne są jednak kanapy welurowe, pięknie prezentują się w każdym wnętrzu i nadają nowoczesnego stylu. Łatwo również usuwa się z nich zabrudzenia. Dużą zaletą obić welurowych jest też ich bogaty wybór kolorystyczny, dzięki czemu łatwo dopasować je do większości koloru ścian.

Niezwykle ważnym elementem kanapy i nowoczesnego narożnika są też nóżki. Warto zastanowić się, czy chcemy zakupić model na wysokich i cienkich nóżkach, które są teraz niezwykle popularne, czy wolimy postawić na standardowe i grubsze nogi? Kanapy nowoczesne lepiej prezentują się na cienkich i wysokich nóżkach, najlepiej w ciemnych kolorach, czarnym lub brązowym. Jeżeli jednak masz w domu kota lub psa, zdecydowanie lepszym wyborem będą kanapy bez nóżek, dzięki czemu unikniesz niszczenia kanapy od dołu.

Modne meble gwarantem nowoczesnej aranżacji

Odpowiednio dobrana kanapa sprawi, że zyskasz nowoczesną aranżację Twojego salonu, bez konieczności długiego planowania wnętrza. To kanapa stanie się centrum tego pomieszczenia i zagwarantuje nowoczesny styl, a także wygodę. Dobierz odpowiednie dodatki i ciekawe rośliny w minimalistycznych donicach, a zyskasz piękny salon.