Najpopularniejsze potrawy na święta wielkanocne

Wielkimi krokami zbliżają się do nas święta Wielkiej Nocy, które w kalendarzu chrześcijańskim są najważniejszym świętem w roku.

Wielkimi krokami zbliżają się do nas święta Wielkiej Nocy, które w kalendarzu chrześcijańskim są najważniejszym świętem w roku. W tym okresie chodzimy ze święconką do kościoła, a w koszyczku i na stole wielkanocnym podawane są pyszne, tradycyjne potrawy. Co warto przygotować na te święta dla siebie i swojej rodziny? Jakie potrawy najlepiej przypadną do gustu naszym gościom przy okazji wielkanocnego spotkania? Tego dowiecie się z poniższego artykułu.

Babka wielkanocna

Jeśli Wielkanoc to i… Babka wielkanocna, czyli ciasto będące dla wielu z nas już niemal nieodłącznym elementem tych świąt. Babka to ten rodzaj deseru, którego przepisy często przekazywane są z pokolenia na pokolenie i są przechowywane w rodzinnych zapiskach od wielu lat. Często na wierzchu babki znajdziemy lukier, który nie ma zbyt wiele wspólnego ze zdrowym stylem życia ale cóż, w końcu są święta, a więc czas kiedy możemy pozwolić sobie na nieco więcej, czyż nie?

Jajka z nadzieniem i majonezem

Wielkanoc to czas, kiedy upamiętniamy zmartwychwstanie Jezusa, a więc są to dni pełne radości z życia. Metaforą życia jest zaś jajko, które symbolizuje przyjście nowego życia na świat. Nic więc dziwnego, że jaja tak często lądują na wielkanocnym stole. Są to zazwyczaj jajka na twardo, których żółtka zastąpione są nadzieniem w formie farszu z pieczarek, żółtek, majonezu i szczypiorku. Przyprawione odrobiną soli i pieprzu zasmakują z pewnością każdemu ze świątecznych gości. Żeby zrobić z tego przepis fit warto zadbać o majonez odtłuszczony!

Sałatka jarzynowa

Nie bez powodu często w święta Wielkiej Nocy żartujemy sobie, że jedząc potrawy można przedawkować majonez. Kolejną bowiem potrawą, którą sobie dziś omówimy jest sałatka jarzynowa, w której też oczywiście znajdziemy, czasami bardzo dużą dawkę majonezu właśnie. Jak przygotować tego rodzaju sałatkę? Wystarczy pokroić w kostkę ugotowane ziemniaki, jajko, marchewkę, pietruszkę, seler oraz dodać groszek, fasolę lub inne warzywa lub nawet owoce (niektórzy dodają jabłka) w zależności od chęci. Sałatka jarzynowa to świetny dodatek do jajek z farszem i gorącej herbatki.

Święta to czas, kiedy spotykamy się z bliskimi, z rodziną i przyjaciółki aby porozmawiać, pośmiać się odnowić relacje, na które zazwyczaj w codziennym biegu możemy nie mieć czasu. Warto zadbać o to, aby poza dobrą atmosferą i rozmowami podczas świąt towarzyszyły nam również dobre potrawy, które dodadzą kunsztu spotkaniom wielkanocnym. Wiele ciekawych przepisów na dania FIT i nie tylko znajdziecie na portalu bestfitmeals.pl, który posiada również sporą bazę miejsc na kulinarnej mapie Warszawy, które każdy smakosz powinien odwiedzić!

Źródło: Best Fit Meals – Przepisy na dania FIT