Polerka jednotarczowa do podłóg – sprawdź, jak działa!

Odpowiednia konserwacja podłóg to wyzwanie, zwłaszcza na dużych przestrzeniach. Przywrócenie posadzkom dawnego wyglądu wydaje się trudnym zadaniem. W wielu przypadkach skutecznym rozwiązaniem jest polerka jednotarczowa do podłóg. Sprawdź, jak działa to urządzenie!

Polerka jednotarczowa do podłóg – jak działa?

Polerki jednotarczowe do podłóg to nowoczesne szybkoobrotowe urządzenia, które pozwalają na odnowienie, pielęgnację oraz renowację niektórych powierzchni. Polerki jednotarczowe do podłóg są maszynami wysokoobrotowymi, system ich pracy zaczyna się od 800 do 1500 obrotów na minutę, w porównaniu do standardowych szorowarek, które wyposażone są w silnik o mocy maksymalnie 400 obrotów na minutę.

Poznaj jednotarczowe urządzenia do podłóg

Jednotarczowe urządzenia do czyszczenia posadzek i podłóg można podzielić na dwie grupy maszyn sprzątających. Są to:

  • Szorowarki jednotarczowe – urządzenia, których przeznaczenie to doczyszczanie posadzek, usuwanie ciężkich zabrudzeń, prania wykładzin, polerowania powierzchni drewnianych.
  • Polerki jednotarczowe – urządzenia przeznaczone do pielęgnacji podłóg i posadzek w szerokim zakresie, najbardziej skuteczne na powierzchniach zabezpieczonych powłokami akrylowymi, oraz do powierzchni o wysokim połysku. Wiele z tych urządzeń posiada system do polerowania metodą natryskową.

Efektywność

Wysokoobrotowe urządzenia  są nieodzowne przy prawidłowej pielęgnacji posadzek zabezpieczonych polimerem. Wysokie obroty wytwarzają ciepło potrzebne do utwardzania warstwy konserwującej. Polerki posiadają na wyposażeniu tarczę z padem (lub szczotką) do polerowania lub czyszczenia. Na specjalnych uchwytach umieszcza się wymienne pady od spodu urządzenia w miejscu kontaktu urządzenia z polerowaną lub czyszczoną powierzchnią. Większą efektywność pracy w niektórych polerkach zapewnia zastosowanie specjalistycznych roztworów pielęgnacyjnych, które można umieścić w przeznaczonym do tego celu zbiorniku. Urządzenia wyposażone w kołnierz odsysający, pozwalają na efektywne polerowanie bez pyłowe.

Wygoda podczas pracy

Ergonomiczny uchwyt stosowany w tych maszynach zapewnia operatorowi bezpieczną pracę. Wygodę zapewniają polerki wyposażone w długi kabel zasilający. Są to maszyny prowadzone ręcznie,  dostosowane do pracy z wysokimi obrotami. Płynność i lekkość pracy maszyny, oraz prosta i nieskomplikowana obsługa pozwala skrócić czas pracy.

Polerki jednotarczowe do podłóg – zastosowanie

Polerki jednotarczowe do podłóg znajdują zastosowanie w wielu pracach i branżach. Zapewniają najwyższy stopień profesjonalizmu firmom świadczącym usługi sprzątające oraz firmom oferującym usługi renowacji podłóg.

Nadają się zwłaszcza do pielęgnacji podłóg wymagających wysokiego połysku, między innymi do bardzo modnych w ostatnim czasie polerowanych podłóg betonowych. Są z powodzeniem wykorzystywane do odnawiania i pielęgnacji posadzek w obiektach użyteczności publicznej, takich jak szpitale, urzędy czy szkoły. Polerka jednotarczowa do podłóg to najkorzystniejsze rozwiązanie dla wielkopowierzchniowych obiektów handlowych, a także do pielęgnacji podłóg w halach produkcyjnych i sportowych.