Skąd tak duża popularność apartamentów na wynajem?

Nie da się nie zauważyć, że coraz większym zainteresowaniem wśród turystów cieszą się apartamenty na wynajem. Przemiany na rynku turystycznym podyktowane są rzecz jasna potrzebami i preferencjami konsumentów – powoli więc tradycyjne pensjonaty, pokoje hotelowe i domki turystyczne wypierane zostają przez luksusowe apartamenty. Dlaczego tak się dzieje?

Naprzeciw potrzebom turystów

Podczas planowania podróży jedną z podstawowych kwestii jest znalezienie dogodnego noclegu. Oczywiście wybór miejsca zakwaterowania na weekend, podróż biznesową czy wakacje zależy przede wszystkim od finansów, jakimi się dysponuje. Ci, którym zależy na atrakcyjnej cenie mają do wyboru kempingi, prywatne kwatery czy ośrodki wczasowe, natomiast osoby, które stawiają na luksusowe rozwiązania do tej pory głównie zatrzymywały się w eleganckich hotelach. Okazuje się jednak, że pokoje hotelowe, mimo że posiadają szereg udogodnień, nie są dla wszystkich w pełni satysfakcjonujące. Niektórzy podczas wypoczynku życzą sobie więcej prywatności i kameralności – pobyt w hotelu wiąże się często z dużym zatłoczeniem, codziennym przechodzeniem przez recepcję i organizowanymi większymi imprezami, co nie sprzyja np. wypoczynkowi z dziećmi. Przez wiele lat brakowało na rynku turystycznym miejsc, które łączyłyby duży luksus z intymnością, przestronnością i swobodą, dlatego też zaczęły powstawać apartamenty na wynajem o wysokim standardzie.

Elegancja i prywatność

Nowoczesne apartamenty na wynajem to przede wszystkim stylowe wnętrza, które często przewyższają nieciekawe hotelowe standardy. Mieszkania przyciągają pomysłowymi aranżacjami, których atmosfera sprzyja wypoczynkowi. Ideą tego rodzaju noclegów jest również to, by podczas pobytu goście czuli się jak w domu i wszystko mieli pod ręką – luksusowe apartamenty są więc bogato wyposażone i funkcjonalne, co przekłada się na bezstresowy i niczym nie zakłócony wypoczynek. Warto podkreślić również, że goście mają do dyspozycji bardzo dużo przestrzeni: kuchnia lub aneks kuchenny, łazienka, duży stół, salon i dogodna ilość sypialni sprawiają, że miło i wygodnie można spędzić wspólny czas, przygotować posiłki i odpocząć. Duża ilość połączonych pomieszczeń daje każdemu członkowi rodziny czy grupy intymność, której często brakuje w ciasnych hotelowych pokojach. W apartamencie spokojnie można spędzać wieczory z najbliższymi i dzięki przestronności nie odczuwa się żadnego dyskomfortu.

Dodatkowo goście wynajmujący apartament nie czują się kontrolowani w związku z obowiązkiem meldowania się czy koniecznością przechodzenia obok recepcji, nie narzekają na hałasy dobiegające z sąsiednich pokoi i mogą swobodnie spożywać posiłki – własny kąt to np. możliwość zjedzenia śniadania w szlafroku o dowolnej porze. Turyści marzą właśnie o takim wypoczynku, nic więc dziwnego, że luksusowe apartamenty nad morzem czy w górach powstają w zaskakującym tempie i wciąż nie brakuje osób, które chcą zatrzymać się właśnie w takich lokalach.

Źródło: Marina-Royale.pl – Inwestycje nad morzem