Czekoladki, czyli najlepszy pomysł na prezent od serca niezależnie od okazji

Kiedy zbliża się ważne święto dla bliskiej Ci osoby, stajesz przed wielkim wyzwaniem – wyborem odpowiedniego prezentu. Biorąc pod uwagę ilość okazji w ciągu roku do obdarowywania rodziny czy przyjaciół, może okazać się to nieco problematyczne. Jak zatem sprawić, żeby obdarowana osoba faktycznie otrzymała prezent od serca?

Lista prezentów uniwersalnych

Wszystkim wydaje się, że najłatwiej obdarować dorosłego, bo nie ma on tak dużych oczekiwań względem prezentu, jak na przykład dziecko. Zwykle okazuje się jednak, że jest to nieco błędne myślenie, bo osoba dorosła jest w stanie sama sprezentować sobie wszystko, o czym marzy, więc z zasady trudniej ją zadowolić. Istnieje oczywiście grupa prezentów uniwersalnych, które niezależnie od okazji czy preferencji obdarowywanego, zawsze się sprawdzą:

  • Kwiaty – przyjęło się, że kwiaty wręcza się głównie kobietom i w zasadzie są one mile widzianym prezentem przy każdej okazji. Ponadto kolor czy rodzaj rośliny ma również znaczenie symboliczne, gdyż wyraża pewne intencje obdarowującego.
  • Alkohol – dla kobiet odpowiednie będą likiery lub wina, a wśród panów królować będą mocniejsze trunki, takie jak whisky czy nalewka. Należy oczywiście zadbać o eleganckie opakowanie (np. papierową torbę, ozdobny papier, drewnianą skrzyneczkę).
  • Czekolada – czekoladowy prezent sprawdzi się niezależnie od wieku czy płci obdarowywanego. Możemy postawić na tabliczki czekolady z ciekawymi dodatkami, takimi jak pistacje czy kawa, zdecydować się na bakalie lub orzechy oblane czekoladą bądź wybrać ręcznie robione pralinki.

Czekolada – właściwości i wartość odżywcza

Ze względu na swój smak, zapach i konsystencję, czekolada ma wielu fanów na całym świecie. Warto nadmienić, że ciemna czekolada (gorzka lub deserowa), poza walorami smakowymi, posiada również cenne wartości odżywcze. Przykładowo jest bogata w minerały, takie jak magnez, żelazo czy niacyna, a dodatkowo jej spożywanie intensyfikuje produkcję endorfin, wpływających na dobre samopoczucie. Dodatkowo naturalna czekolada dostarcza zdrowych tłuszczy oraz węglowodanów niezbędnych do prawidłowej pracy mózgu. Biała i mleczna czekolada pomimo swej kaloryczności, również mają swoje zalety. Mianowicie zawierają białko i wapń odpowiedzialne za wzmacnianie kości i prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Prezent z czekolady o wartościowym składzie, wyprodukowany w małej manufakturze zapewne będzie miał więc nie tylko walory smakowe i estetyczne, ale również prozdrowotne.

Prezenty czekoladowe – czy są odpowiednie na każdą okazję?

Decydując się, że wręczymy komuś prezent czekoladowy, powinniśmy poszukać produktów wysokiej jakości. Warto postawić na czekoladę z ekologicznych upraw kakaowca i wyselekcjonowanych ziaren, niezawierającą białego, rafinowanego cukru oraz ręcznie dekorowaną i pakowaną. Warto dodać, że praliny, tabliczki czekolady czy owoce zatopione w czekoladowej polewie, mogą stać się nie tylko prezentem samym w sobie, ale też drobnym dodatkiem do większego podarunku.

Wybór prezentu nie zawsze jest łatwy, ale jeśli szukamy uniwersalnego podarku i chcemy mieć pewność, że będzie on trafiony, zapewne warto postawić na ręcznie wykonany i ładnie zapakowany prezent z czekolady.

źródło: octochocolate.pl –  raw cocoa czekolada