Deskorolki Santa Cruz – z czego wynika ich popularność?

Przy wyborze odpowiedniej deskorolki należy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów: z jakich materiałów wykonana jest deska, czy łatwo dostępne są części zamienne (jak na przykład kółka, które zużywają się od jazdy), jaka jest szerokość deski oraz jakiego typu posiada łożyska. Jedną z polecanych i lubianych marek produkujących deskorolki jest Santa Cruz – czym się charakteryzują?

Deskorolki z południowego wybrzeża USA

Firma Santa Cruz powstała w 1973 roku w słonecznej Kalifornii, ojczyźnie deskorolek. Za ich popularność odpowiadają… surferzy, którzy ćwiczyli w ten sposób równowagę i triki na lądzie. Długoletnia tradycja, wiedza i szukanie sposobów, by odpowiedzieć na potrzeby deskorolkarzy sprawia, że produkty marki są rozpoznawalne przez skaterów na całym świecie. Warto wspomnieć, że producent oferuje również odzież i akcesoria – wszystko zaprojektowane z myślą o stylu skaterów.

Santa Cruz – charakterystyka produktów

Deskorolki marki przeznaczone są zarówno dla osób zaczynających przygodę z akrobacjami na desce, jak i dla tych bardziej wtajemniczonych w techniki jazdy. To, co wyróżnia produkty Santa Cruz, to przede wszystkim wykonanie poszczególnych elementów:

 1. DESKA: Na uwagę zasługuje fakt, że wszystkie deskorolki Santa Cruz zostały wykonane z wysokiej jakości klonu amerykańskiego. Każda deska składa się z siedmiu warstw drewna, co potwierdza wytrzymałość produktu. Maksymalna waga obciążeniowa każdej deski to 100 kilogramów. Jeśli chodzi o długość deski, zwracają na nią uwagę jedynie profesjonalni skaterzy, którzy oczekują maksimum możliwości do wykonywania zaawansowanych akrobacji. Przy zakupie deski należy zwrócić uwagę na jej szerokość, zwłaszcza gdy jesteś początkującym użytkownikiem. Wyróżniamy kilka szerokości desek:
  1. 7,5 do 8 cali – standardowa szerokość, która sprawdzi się do jazdy po ulicy oraz wykonania podstawowych technicznych trików.
  2. 8 do 8,25 cala – ten rozmiar sprawdzi się w deskorolkach, których używamy w jeździe po rampach, skateparkach oraz basenach.
  3. 8,25 i więcej – szerokość deski nadającej się do ramp, basenów.
 2. KÓŁKA: Kolejnym bardzo ważnym elementem wyposażenia są kółka. Te zaprojektowane przez markę zostały wykonane z materiałów najwyższej jakości. W ofercie producenta znalazł się szeroki wybór kolorów kółek, tak aby każdy klient poczuł się wyjątkowo i mógł dopasować ten ważny element do swojej deski. Koła Santa Cruz sprawdzą się zarówno do jazdy ulicznej, jak i w skateparku. Kółka są różnej wielkości i twardości, które wpływają na komfort jazdy: im twardsze kółka, tym szybsza będzie deskorolka. Bardziej miękkie kółka do deskorolki charakteryzują się wolniejszą jazdą i lepszą przyczepnością do podłoża.
 3. ŁOŻYSKA: Następna istotna część pojazdu to łożyska, które zwykle są oznaczone kilkoma literami alfabetu i cyfrą. Wyższa cyfra oznacza większą precyzyjność, szybkość, jakość oraz mniejsze tarcie.
 4. TRUCKI: Ostatnim elementem, który jest bardzo ważny przy szukaniu odpowiedniej deskorolki, jest dobór traków, czyli metalowe części, do których przymocowane są kółka. Wybierając trucki, należy zwrócić uwagę na ich szerokość, która powinna być jak najbardziej zbliżona do szerokości deski. Istnieje podział w zależności od ich wysokości:
  1. niskie: nadające się do małych kółek (do 53 mm),
  2. średnie: sprawdzające się przy kółkach 53-56 mm,
  3. wysokie: do większych kółek.

Deskorolki Santa Cruz – najwyższa jakość w dobrej cenie

Deskorolki Santa Cruz są popularne wśród wielbicieli skatingu, którzy pragną zacząć swoją przygodę z jazdą, oraz tych, którzy posiadają średnio-zaawansowane umiejętności. Każdy element pojazdu jest wykonany z produktów najwyższej jakości tak, aby jazda i wykonywane triki były jak najbardziej komfortowe i bezpieczne. Szeroka gama oferowanych przez firmę produktów pozwoli stworzyć zestaw, który zadowoli każdego użytkownika.