Co kupić pod choinkę miłośnikowi gier komputerowych?

Zbliżający się wielkimi krokami koniec roku bardzo często kojarzy się z długimi poszukiwaniami upominków dla najbliższych nam osób. Często wybranie odpowiedniego prezentu na święta może okazać się nie lada wyzwaniem. Nikt z nas chyba nie lubi dostawać rzeczy, które są skazane na wieczne kurzenie się w kącie. By odpowiednio dostosować podarunek, należy zastanowić się co tak naprawdę lubi osoba, której chcemy ów przedmiot wręczyć. Nic tak nie cieszy, jak możliwość sprawienia przyjemności bliskim nam osobom, dlatego prezent powinien być przede wszystkim dobrze dopasowany. Dla świata gamingu, jest to okres premier bardzo wielu ciekawych tytułów, które z pewnością urozmaicą graczom niejeden zimowy wieczór. Jeśli chcesz obdarować miłośnika gier komputerowych czymś wyjątkowym, poznaj nasze propozycje!

Jaką grę kupić na prezent świąteczny?

W ciągu dwunastu miesięcy potrafi wyjść bardzo duża liczba dobrze wykonanych produkcji. Gry sportowe PC mają często charakter cykliczny – nowe odsłony znanego tytułu wychodzą co rok dokładnie w tym samym okresie. Duża rotacja zawodników, nowe rozwiązania, a także udoskonalone mechaniki. Te czynniki głownie wpływają na zainteresowanie pozycjami w tej kategorii. Takie gry jak FIFA 21 czy NBA2k21 od lat budują swoją pozycję na rynku, trzymając niezmiennie znany klientom wysoki poziom. Kolejne odsłony cieszą się zazwyczaj lepszą grafiką, a także ulepszonymi systemami rozgrywki. Jest to dobre rozwiązanie dla każdego pasjonata sportu, lecz nie tylko. Alternatywą dla tych tytułów mogą być wyścigi świetnie łączące ze sobą sport i rywalizacje. Ciekawym wyborem wydaje się być Need For Speed Hot Pursuit Remastered. Odświeżona wersja uwypukla najlepsze cechy, na nowo nadając blask tej produkcji. Dla trochę młodszych fanatyków gamingu dobrym pomysłem zdecydowanie będzie Sonic Team Racing. Choć tak naprawdę, dzięki uniwersalnym cechom, w takie gry wyścigowe PC może grać każdy.

Ciekawe prezenty dla graczy w każdym wieku

Symulatory na PC pozwalają nam na próbowanie swoich sił w rolach, w których realnie bardzo rzadko mamy możliwość się wykazać. Farming Simulator 20 daje szanse sprawdzenia się w branży rolnej, umożliwiając nam np. prowadzenie traktora czy uprawę bawełny. W Railway Empire za to stworzymy funkcjonalną sieć połączeń kolejowych, rozwijając swoje coraz to większe imperium przeróżnych pociągów. Tytuły te cieszą się popularnością u starszych graczy. W tym przedziale wiekowym także chętnie sięga się po strategie na PC. Sid Meier’s Civilization VI czy Warhammer 40,000 Mechanicus przez ważny system podejmowania decyzji zmotywują do przemyślanego prowadzenia rozgrywki. Każde podjęte działanie ma swoje odbicie w przyszłości, rozstrzygając losy naszych podopiecznych

Odpowiedni wybór kategorii 

Każdy gatunek rządzi się swoimi prawami, pozwalając czerpać przyjemność na bardzo różne sposoby. Gry sportowe PC będą wymagać ciągłego doskonalenia umiejętności, by uzyskać dobre rezultaty w rozgrywce online. To właśnie mierzenie się w sieci jest często atutem tych gier. Co prawda nie każda z nich ów tryb posiada, lecz w większości to właśnie sprawdzanie się w pojedynku z innymi graczami daje frajdę. Taką możliwość dają również gry wyścigowe PC. Wymagają one bardzo dobrej reakcji, a także świetnego wyczucia systemu poruszania się, by sięgać po zwycięstwo.

Co sprawić sympatykom „niedzielnej” rozrywki? 

Nie każdy może pozwolić sobie na spędzanie całego dnia przy ekranie, grając w ulubione tytuły. Dla takich osób sięgnięcie po wybrane produkcje kojarzy się z wyczekaną chwilą relaksu. Odpowiednim wyborem będą symulatory na PC, które pozwolą chociaż na sekundę, w bardzo krótkim czasie wejść w ciekawe światy. Przejęcie nieznanych, ciekawych ról, może okazać się bardzo odprężające. Strategie na PC mogą również pełnić taką rolę, wciągając miłośników takiego wypoczynku w swoje uniwersum. Przy wyborze warto pamiętać o zainteresowaniach obdarowywanego, a także o wieku. Warto podpytać jakie gatunki lubi, a także sprawdzić jakie gry ostatnio cieszą się popularnością.