Nie masz czasu na naukę języka obcego? Wystarczy tylko chcieć!

Wiele osób wita nowy rok z listą pełną noworocznych postanowień: przeczytam 20 książek, przebiegnę półmaraton, zacznę się uczyć języka obcego… Bądźmy szczerzy – nauka drugiego języka wymaga dużo czasu, a noworoczny zapał szybko zostaje przygaszony licznymi, życiowymi obowiązkami. To właśnie brak czasu jest jedną z najczęściej używanych wymówek w przypadku nauki języka obcego.  Studiujesz, pracujesz bądź też wychowujesz dzieci i uważasz, że nie wciśniesz nawet chwili na naukę wymarzonego języka w swój napięty do granic możliwości grafik? Bzdura. Wystarczy tylko chcieć! Przedstawiamy krótki poradnik nauki drugiego języka dla osób zapracowanych.

Słuchaj, kiedy tylko się da!

Zastanów się, jak wygląda twój poranek. Wstajesz wcześniej niż wszyscy i od razu kierujesz się do kuchni, by naszykować dzieciom kanapki do szkoły? A może jesteś rannym ptaszkiem i uprawiasz poranny jogging? Czym jeździsz do pracy bądź też na uczelnię – samochodem czy korzystasz z komunikacji miejskiej? W każdej z wymienionych sytuacji możesz uczyć się języka obcego! Wystarczą profesjonalne zadania słuchowe w formacie mp3 i odpowiedni odtwarzacz. Stoisz w porannym korku? Wykorzystaj ten czas i włącz audiobook w języku, którego się uczysz! Szykujesz się na półmaraton? Słuchaj piosenek wyłącznie w języku obcym, którego chcesz się nauczyć i śpiewaj w swoich myślach podczas biegu! Szykujesz śniadanie / obiad? Włącz tzw. „ćwiczenia listening” i codziennie rano lub po południu ucz się nowego słownictwa! To proste i niezwykle skuteczne.

Portale społecznościowe – wirtualna podróż do innego kraju

Bez Facebooka nie istniejesz – ile razy już to słyszeliśmy… Zamiast rozwodzić się nad przesadnym dzieleniem się swoim życiem, wirtualnymi rozmowami czy brakiem prywatności, zastanówmy się nad tymi pozytywnymi aspektami portali społecznościowych. Ludzie z całego świata mają konta na poszczególnych portalach, dzięki czemu istnieją specjalne grupy, do których możesz się zapisać i korespondować w wybranym przez siebie języku! Możesz także obserwować profile native speakerów i korzystać z ich porad, ćwiczeń, czy konwersacji, które umieszczają na swoich „tablicach”. Chcesz poznać techniczną stronę języka obcego? Nie musisz ustawiać profilu w swoim ojczystym języku – do wyboru masz całe mnóstwo!  A co w tym wszystkim jest najlepsze? Jest to na wyciągnięcie ręki, łączy przyjemne z pożytecznym, a dodatkowo nic nie kosztuje!

Czas dla siebie w szkole językowej

Bycie w ciągłym biegu nie jest zdrowe – ani dla naszego organizmu, ani dla naszej głowy. Zwolnij i zagospodaruj swoim czasem tak, aby przynajmniej 3 godziny w tygodniu oderwać się od swojego życia codziennego i zrobić coś wyłącznie dla siebie. Nie ważne czy pracujesz, studiujesz, zajmujesz się swoją rodziną. Wraz z biegiem czasu i zróżnicowanym zapotrzebowaniem kursantów rynek szkół językowych przeszedł prawdziwą transformację. To już nie tylko podręcznikowa (i nudna) nauka, ale także niezwykle ciekawe rozmowy w obcym języku przy kawie z profesjonalnym lektorem, przeróżne gry i zabawy nie tylko dla dzieci, ale również i dla dorosłych oraz lekcje bez wychodzenia z domu za pomocą programu Skype! Wybierz szkołę języków obcych, która wyróżnia się metodą nauczania i trybem kursu. Poświęć swoim marzeniom, pasji czy noworocznym postanowieniom kilka godzin w tygodniu, a z pewnością nie pożałujesz.

Pamiętaj, iż nauka drugiego języka ma być przede wszystkim świetną zabawą, która sprawi ci ogromną przyjemność. To wspaniała przygoda, która otworzy przed tobą mnóstwo możliwości – wystarczy tylko chcieć!

Źródło: 123way.pl – szkoła językowa