Seks oralny – podstawowe techniki

Seks oralny, znany również jako miłość francuska, to rodzaj stosunku seksualnego, polegającego na stymulacji kobiecych i męskich narządów płciowych za pomocą języka oraz ust. Bardzo często jest on wykorzystywany jako element gry wstępnej do seksu waginalnego czy analnego. Jednak może stanowić też odrębną formę zaspokajania potrzeb seksualnych (szczególnie dla osób początkujących).

Podstawowe techniki seksu oralnego

Seks oralny polega na pieszczeniu narządów płciowych, co pozwala na dostarczenie partnerowi bardzo intensywnych doznań. Podział tego rodzaju stosunku dokonuje się ze względu na stymulowane narządy:

  • Fellatio – polega na stymulacji penisa oraz moszny za pomocą języka, ust oraz dłoni.
  • Cunnilingus – polega na pieszczeniu łechtaczki, warg sromowych oraz wejścia do pochwy za pomocą ust, języka, a także palców.
  • Pozycja 69 – partnerzy, układając się, tak jak liczby 6 i 9, mają możliwość obustronnej stymulacji narządów rozrodczych. Takie ułożenie pozwala na otrzymywanie, a zarazem dawanie przyjemności.
  • Anilingus – to oralna penetracja odbytu, odbywająca się za pomocą języka, ust oraz palców. Pieszczoty tego miejsca zalicza się do praktyk seksualnych, pomimo tego, że odbyt nie jest narządem płciowym.

Techniki pieszczot męskich narządów płciowych

Stymulacja penisa oraz moszny nie powinna odbywać się bez zaangażowania partnerki. Aby takie pieszczoty sprawiły mężczyźnie przyjemność, należy zmieniać rytm, prędkość oraz intensywność stymulacji, a także różnicować jej rodzaje. W tym przypadku do wyboru mamy bardzo wiele technik, polegających na zabawie jądrami, a także penisem. Urozmaiceniem pieszczot może być dotykanie i lizanie okolic podbrzusza czy wewnętrznej strony ud.

Seks oralny można rozpocząć od umieszczenia penisa w ustach, zaciśnięcia wokół niego warg oraz wykonywania regularnych ruchów w górę i w dół w bardzo zróżnicowanym tempie. Zapewne warto wzbogacić swoją technikę poprzez całowanie i lizanie najbardziej ukrwionej części prącia, czyli żołędzia. Zabawy z penisem możemy zastąpić, a w przypadku osób bardziej zaawansowanych, połączyć ze stymulacją moszny, poprzez jej unoszenie, ssanie czy przygryzanie. Kolejną możliwością jest przesuwanie dłonią umieszczoną u nasady penisa w górę i w dół, uzupełnione o identyczne ruchy wykonywane ustami na żołędziu.

Techniki pieszczot żeńskich narządów płciowych

Stymulacja żeńskich narządów płciowych wymaga delikatności oraz pełnego zaangażowania. Warto zacząć od lizania łechtaczki oraz stopniowego schodzenia językiem niżej (w kierunku pochwy). Następnie możemy powtórzyć pieszczoty, lecz w odwrotnym kierunku. Kolejną opcją jest lizanie i delikatne ssanie warg sromowych, a następnie rozszerzenie ich palcami i pieszczenie łechtaczki. Pamiętajmy, że jest ona dużo bardziej wrażliwa niż żołądź u mężczyzny, dlatego kobiece doznania są w tym zakresie nieporównywalnie większe. Wokół łechtaczki możemy wykonywać językiem szybkie lub wolne ruchy koliste, poprzeczne czy pionowe. Osoby bardziej zaawansowane mogą równocześnie stymulować łechtaczkę językiem, a palcami aktywizować wejście do pochwy.

Lubrykanty i żele intymne

Bardzo ważne w przypadku tego typu pieszczot jest odpowiednie nawilżenie narządów rodnych oraz odbytu. W przypadku, gdy ślina nie jest wystarczająca, warto sięgnąć po lubrykanty oraz żele intymne, które bez obaw możemy brać do ust, a nawet połykać. Z tego względu są one idealnym sposobem na urozmaicenie oraz wzmocnienie doznań podczas seksu oralnego. Niektóre lubrykanty posiadają apetyczne zapachy i smaki, co rozwiązuje ewentualny problem nieprzyjemnej woni narządów płciowych.

Seks oralny pozwala na zapewnienie partnerowi niezapomnianych wrażeń za pomocą różnorakich technik. Warto pamiętać, że każda osoba inaczej reaguje na przedstawione powyżej sposoby pieszczot, dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie testowanie reakcji partnera na poszczególne ich rodzaje.

źródło: econdom.pl – prezerwatywy