Maszyny do pakowania w folię termokurczliwą

Nieodłącznym elementem działalności przedsiębiorstw, które dostarczają na rynek artykuły spożywcze i przemysłowe, jest proces ich pakowania. Odpowiedni wybór urządzeń decyduje o optymalnej wydajności oraz odpowiedniej ochronie produktów.

Maszyny do pakowania

Proces pakowania produktów jest niezwykle istotnym elementem w produkcji oraz dystrybucji wszelkiego rodzaju produktów. Niezależnie od profilu działalności przedsiębiorstwa, sposób w jaki pakowane są poszczególne artykuły ma wpływ nie tylko na ich jakość oraz trwałość, ale także chroni produkty przed uszkodzeniami mechanicznymi mogącymi powstać w czasie transportu. Co więcej, stosowane technologie oraz urządzenia do pakowania decydują o mocach produkcyjnych przedsiębiorstwa, pozycji rynkowej danej marki, a nawet wpływie na środowisko naturalne.

Proces pakowania produktów spożywczych oraz artykułów przemysłowych ulegał na przestrzeni lat znacznemu postępowi technologicznemu. Dzisiejszy rynek dysponuje ogromnym wyborem wszelkiego rodzaju maszyn do pakowania. Znajdziemy wśród nich urządzenia manualne, półautomatyczne i automatyczne. Szeroki zakres funkcji oraz specyfikacji daje możliwość optymalnego dopasowania maszyny do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa, co pozwala na poprawę wydajności linii produkcyjnej.

Jedną z kategorii tego rodzaju produktów są maszyny do pakowania w folię termokurczliwą. Idealnie sprawdzają się w procesie pakowania płyt CD/DVD, kosmetyków, artykułów elektronicznych, książek i czasopism oraz wielu innych tego rodzaju artykułów. Maszyny te są bardzo proste w obsłudze, a jednocześnie wydajne. Pozwalają na stosunkowo szybkie pakowanie produktów oraz solidne zabezpieczenie przed uszkodzeniami.

Rodzaje maszyn do pakowania w folię termokurczliwą

Każdego rodzaju działalność handlowa i  produkcyjna cechuje się rosnącym zapotrzebowaniem nie tylko na proste i szybkie, ale także tanie rozwiązania w zakresie pakowania produktów. Wartymi uwagi stają się tutaj maszyny SMIPACK, które stają się doskonałym rozwiązaniem ze względu na bardzo szeroki zakres zastosowań. W serii SL owych urządzeń znajdziemy komorowe pakowarki kątowe w dwóch wersjach, które idealnie sprawdzą się w produkcji wynoszącej do 300 opakowań na godzinę. Wśród właściwości oraz zalet serii znajdziemy między innymi:

  • system zgrzewania oraz termokurczenia obsługiwany tylko jedną czynnością,
  • ruchomy blat na pakowane produkty,
  • komorę zwalnianą automatycznie,
  • nowoczesny panel kontrolny z możliwością zapamiętania do 6 programów,
  • niskie zużycie energii elektrycznej,
  • całkowitą zgodność z normami CN.

Inną propozycją stają się pakowarki serii S/SE, wśród których znajdziemy 3 modele ręczne i 2 modele półautomatyczne. Przeznaczone są one głównie dla klientów branży przemysłowej, którzy oczekują rozwiązań przemysłowych zapewniających wydajność do 900 opakowań na godzinę. Z kolei urządzenia serii SE różnią się od urządzeń serii S tylko wyglądem. Urządzenia kategorii S posiadają oznakowanie w postaci loga producenta. Kategoria SE jest jej neutralnym odpowiednikiem, dzięki czemu może podlegać odsprzedaży po wprowadzeniu własnego oznakowania. Kolejną propozycją są pakowarki FP. Producent oferuje w tej kategorii 3 modele ręczne oraz 3 modele automatyczne, które pozwalają na osiągnięcie wydajności produkcyjnej do 6000 opakowań na godzinę.

Wśród dostępnych modeli znajdziemy także urządzenia, które mają możliwość pracy z tunelem obkurczającym. Są to przede wszystkim manualne oraz półautomatyczne pakowarki serii FP560, FP560A oraz FP870A, posiadające zgrzewarkę kątową. Oferują one zdecydowanie wyższą wydajność w porównaniu ze standardowymi, kloszowymi pakowarkami kątowymi. Pozwalają na uzyskanie do 1500 opakowań na  godzinę.

Jedną z najbardziej innowacyjnych serii jest gama GH składająca się z 4 rodzajów urządzeń, posiadających automatyczny transporter, które znajdują zastosowanie jako taśmy zasilania dla serii pakowarek kątowych FP6000- FP6000CS oraz FP8000CS. Jedną z zalet gamy GH jest możliwość dowolnej regulacji prędkości pasów, co pozwala na optymalizację  wydajności procesu pakowania.

Źródło: RomaFolie – maszyny i urządzenia pakujące, folia termokurczliwa