Kosmetyki eco – gdzie kupić je w Zakopanem?

Kosmetyki ekologiczne cieszą się coraz większą popularnością. Zawdzięczają to swojemu składowi oraz doskonałemu wpływowi na właściwości skóry. Jesteś z Zakopanego i zastanawiasz się gdzie kupić najlepsze kosmetyki eco? A może przebywasz tam w roli turysty i chcesz sprawić swoim bliskim niezapomniany prezent? Sprawdź, gdzie najlepiej wybrać się na zakupy!

Kosmetyki eko – co to oznacza?

Historia kosmetyków ekologicznych rozpoczęła się w roku 1996, kiedy założono Komitet Ekspertów Produktów Kosmetycznych przy Komitecie Zdrowia Publicznego Rady Europy. Opracował on wówczas definicję tego typu kosmetyku. Nawiązując do niej, kosmetyki eko to produkty, które upiększają oraz pielęgnują przy pomocy substancji naturalnych – są przyjazne zarówno dla środowiska, jak i skóry. Co ważne, sprzyjają one zdrowiu, a także wspierają samoregulację organizmu i wspomagają utrzymanie naturalnej urody przez długi czas.

Kosmetyki eko to produkty otrzymywane ze składników naturalnego pochodzenia, które zostały uzyskane poprzez metody mikrobiologiczne, enzymatyczne lub fizyczne takie jak destylacja, suszenie, filtracja itp.

W zależności od typu skóry, na rynku mamy pełen wybór kosmetyków. Każdy znajdzie wśród nich produkt dopasowany do swoich potrzeb. Gdzie najlepiej kupić kosmetyki eko w Zakopanem?

Co zawierają kosmetyki eko?

Coraz częściej możemy spotkać się z liniami preparatów, których składniki pozyskiwane są jedynie z certyfikowanych oraz ekologicznych upraw plantacji. Takie serie kosmetyków znajdziemy w Galerii Krupówki 40 w Zakopanem. Produkty zawierają najczęściej:

  • oleje roślinne,
  • woski i tłuszcze,
  • wyciągu z nektaru kwiatów oraz ziół,
  • olejki eteryczne.

Wszystkie surowce pochodzą ze sprawdzonych upraw biologicznych. Niektóre produkty znajdujące się w drogeriach w galerii zawierają też składniki pochodzenia zwierzęcego. Barwniki znajdujące się w kosmetykach eko są jedynie naturalne, nieperfumowane.

Kosmetyki eko w Zakopanem – gdzie kupić?

Popularnym oraz polecanym miejscem na zakup kosmetyków eko w Zakopanem jest Galeria Krupówki 40. Znajdziemy tam wiele drogerii, które oferują szeroką gamę naturalnych kosmetyków. Co ważne, wszystkie produkty są w atrakcyjnych cenach, stworzone z myślą o każdej kobiecie. Nie brakuje tu także najwyższej jakości naturalnych kosmetyków męskich. W galerii znajdziemy kosmetyki do makijażu, a także pielęgnacji twarzy, ciała oraz włosów. Oferowana gama perfum oraz wód perfumowanych to gwarancja świetnego zakupu w atrakcyjnej cenie. W sklepach dostępne są także zestawy kosmetyków przeznaczone na różne okazje.

Kosmetyki ekologiczne to doskonałe preparaty, które posłużą do wykonywania codziennej pielęgnacji twarzy, ciała oraz włosów. Będą one także doskonałą formą upominku, która będzie służyć przez długi czas.