Ginekologia estetyczna – fanaberia dzisiejszych czasów czy konieczność?

Ginekologia estetyczna to prężnie rozwijająca się gałąź medycyny. Nowoczesne i bezpieczne metody wykonywania zabiegów umożliwiają znaczną poprawę komfortu fizycznego i psychicznego kobiet, dzięki profesjonalnej korekcji miejsc intymnych. Ginekologia estetyczna w dzisiejszych czasach z pewnością nie jest już tematem tabu, a wiele kobiet zyskuje dzięki niej pewność siebie i łatwiej osiąga satysfakcję seksualną.

Czy ginekologia estetyczna jest potrzebna?

Ginekologia estetyczna ma szerokie zastosowanie, jeśli chodzi o poprawę stanu zdrowia i życia seksualnego kobiet. Po przebytych porodach czy też w okresie menopauzy często dochodzi bowiem do zmian anatomii pochwy. Skutkuje to powstawaniem licznych dysfunkcji, takich jak nietrzymanie moczu czy bolesność blizn, które uniemożliwiają normalne współżycie płciowe. Odpowiednio przeprowadzona plastyka okolic intymnych może przynieść ulgę również w schorzeniach, takich jak częste infekcje, suchość oraz świąd pochwy. Nierzadko występują także różnego rodzaju anomalie w budowie narządów płciowych, które negatywnie wpływają na zdrowie i możliwości seksualne, a co za tym idzie na samopoczucie kobiet. Problemy związane z nieprawidłowym stanem okolic intymnych znacząco obniżają jakość życia, dlatego w niektórych przypadkach ginekologia estetyczna może okazać się niezbędna.

Zabiegi ginekologii estetycznej

W klinikach, zajmujących się ginekologią estetyczną, można skorzystać z różnego rodzaju zabiegów, poprawiających wygląd i funkcjonowanie okolic intymnych. Są one przeprowadzane w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym, a krótki okres rekonwalescencji pozwala na szybki powrót do pełnego zdrowia, pracy zawodowej i kontaktów seksualnych.

Do najpopularniejszych zabiegów należy plastyka pochwy i krocza. Miejsca te ulegają uszkodzeniu zwłaszcza przy porodach naturalnych, przy których doszło do nacięcia krocza. Nieprawidłowo wygojone blizny i zrosty prowadzą do licznych dolegliwości bólowych i zaburzeń współżycia.

Kolejnym z zabiegów, oferowanych w ramach ginekologii estetycznej, jest plastyka warg sromowych mniejszych. Ma ona na celu zmniejszenie przerośniętych fragmentów warg sromowych mniejszych, które mogą prowadzić do otarć, utrudniać stosunki płciowe i utrzymanie prawidłowej higieny. Dzięki profesjonalnie przeprowadzonej korekcji przywracane są ich prawidłowe, estetyczne proporcje, co pozwala znacznie ograniczyć ryzyko powstawania urazów.

Coraz większym powodzeniem cieszy się również możliwość powiększenia punktu G, czyli silnie erogennej strefy, zlokalizowana na przedniej ściance pochwy. Zabieg polega na wstrzyknięciu w odpowiednie miejsce odmierzonej dawki preparatu na bazie kwasu hialuronowego. Skutkuje to uwypukleniem punktu G i zwiększeniem ilości receptorów nerwowych. Z tego powodu obszar ten staje się bardziej wrażliwy na stymulację.

Najnowszym zabiegiem oferowanym w klinikach medycyny estetycznej jest powiększanie warg sromowych większych. Poprzez przeszczepienie własnej tkanki tłuszczowej we wskazane okolice, można skutecznie zwiększyć objętość tego fragmentu krocza, co w wielu przypadkach wpływa na jego estetykę, a w konsekwencji również na samoocenę i pewność siebie kobiety.

Ginekologia estetyczna obejmuje również wiele innych zabiegów, które wpływają na zdrowie intymne i polepszenie estetyki krocza wśród pań. Bardziej wymagające pacjentki, oprócz powyższych propozycji, mogą zdecydować się także na ostrzykiwanie osoczem pochwy i rejonów łechtaczki, a także na aplikację kwasu hialuronowego w okolicy warg sromowych.

Intensywny rozwój ginekologii estetycznej sprawia, że coraz więcej kobiet zyskuje możliwość trwałego poprawienia wyglądu oraz stanu zdrowia swoich stref intymnych. Z pomocą lekarzy specjalistów, pacjentki mogą cieszyć się udanym życiem seksualnym, raz na zawsze pozbywając się dolegliwości i kompleksów związanych ze swoim wyglądem.