Kompleksowe usługi pogrzebowe – na co można liczyć, korzystając z usług domu pogrzebowego?

W ramach kompleksowych usług pogrzebowych można liczyć na pełną obsługę w zakresie transportu zwłok, ich przechowywania, a także organizacji ceremonii pogrzebowej. W artykule opisujemy, co swoim klientom oferują profesjonalne domy pogrzebowe.

Dlaczego warto wybrać pomoc domu pogrzebowego?

Możliwość powierzenia organizacji godnego pochówku osoby zmarłej, wraz z załatwieniem wszelkich formalności dotyczących tej uroczystości, jest ogromnym ułatwieniem dla wielu osób. Nie każdy człowiek ma świadomość, ile czasu zajmuje samodzielne przygotowanie i organizacja uroczystości pogrzebowych. Często pogrążeni w smutku i rozpaczy krewni oraz rodzina osoby zmarłej zapominają o ważnych kwestiach lub też spóźniają się z ich realizacją. Powierzenie organizacji pogrzebu profesjonalnemu domowi pogrzebowemu, znacznie ułatwia dopełnienie wszelkich formalności. Dzięki wykwalifikowanym pracownikom zatrudnionym w zakładzie pogrzebowym żałobnicy otrzymują fachowe wsparcie i doradztwo w kwestiach formalnych, a także organizacyjnych. Dzięki temu nie trzeba martwić się o organizację transportu zwłok z miejsca zgonu do chłodni, ubiór i czynności higieniczne związane z osobą zmarłą, bowiem czynności te są przeprowadzane przez renomowane domy pogrzebowe. W sytuacji, gdy transport przekracza 90 km, do przewiezienia zwłok wykorzystuje się specjalne karawany z chłodnią. Powierzenie pochówku domowi pogrzebowemu jest pomocne także w przypadku, gdy bliska osoba zmarła za granicą i potrzebny jest międzynarodowy transport zwłok. Wiąże się to z załatwieniem wielu skomplikowanych formalności, których niedopełnienie skutkuje tym, że ciało osoby zmarłej w dłużej przebywa za granicą i nie można go sprowadzić do ojczyzny.

Kompleksowe usługi świadczone przez domy pogrzebowe

Brak wiedzy na temat zasad sprowadzania zwłok z zagranicy skutkuje tym, że wiele rodzin ma problem z terminowym zorganizowaniem pochówku osoby zmarłej. Powierzając tego rodzaju usługi domowi pogrzebowemu, można mieć pewność, iż wszystkie formalności zostaną dopełnione, a ciało zmarłego trafi do kraju w wyznaczonym terminie. Dzięki temu rodzina osoby zmarłej nie musi również organizować przelotu do kraju, w którym zmarła bliska im osoba, a także dopełniać wielu skomplikowanych czynności, nierzadko wymagających posługiwania się językiem obcym. Zlecenie organizacji pochówku cenionemu przez klientów domowi pogrzebowemu wiąże się także z ustaleniem odpowiedniej oprawy ceremonii pogrzebowej. Wykwalifikowani pracownicy zatrudnieni w konkretnym domu pogrzebowym, są w stanie zorganizować uroczystość świecką, pogrzeb katolicki, pogrzeb dziecka martwourodzonego, a także pogrzeb zbiorowy, w którym jednego dnia żegna się kilku zmarłych członków rodziny.

Usługa e-klepsydry oraz pomoc w zamówieniu wiązanek pogrzebowych

Renomowany dom pogrzebowy ustala także i dobiera odpowiednią oprawę muzyczną, zgodną z zasadami prawa kościelnego lub też indywidualnymi oczekiwaniami członków rodziny osoby zmarłej – w przypadku pogrzebu świeckiego. W domu pogrzebowym można także zamówić klepsydry i tabliczki aluminiowe, które są ostatnim elementem uroczystości pogrzebowej, a także uzyskać pomoc i konsultację w kwestii opracowania mowy pogrzebowej. Dom pogrzebowy pomaga także w wyborze odpowiedniej trumny lub urny, może również polecić zaprzyjaźnioną kwiaciarnię, w której zostanie złożone zamówienie na wiązanki pogrzebowe bądź takie zamówienie zrealizować kompleksowo, w ramach własnej działalności. Istnieje także możliwość otrzymania tak zwanej e-klepsydry. Jest to usługa polegająca na opublikowaniu informacji o śmierci konkretnej osoby w formie elektronicznej.

Powierzenie formalności związanych z pochówkiem polecanemu domowi pogrzebowemu jest ogromnym ułatwieniem dla osób, które nie mają doświadczenia w samodzielnym organizowaniu pogrzebów, a także dla tych, które z przyczyn osobistych lub zawodowych nie mogą poświęcić czasu na dopełnienie wszelkich formalności.

Źródło: Usługi pogrzebowe Elizjum