Rodzaje depilacji bikini – dowiedz się więcej

Niestety owłosienie okolic intymnych to prawdziwa zmora wielu kobiet. Samodzielne usuwanie twardych włosków jest kłopotliwe, wymaga poświęcenia czasu i niestety nie przynosi spodziewanych efektów. Zazwyczaj już po 2-3 dniach owłosienie odrasta, pojawia się zaczerwienienie, podrażnienia, a także wrastające włoski. Wśród efektów niestety należy więc na pierwszym miejscu wymienić frustrację. Na szczęście z pomocą przychodzą kosmetyczki i ich skuteczne sposoby na walkę z owłosieniem bikini. Sprawdźmy, jakie rodzaje depilacji można wykonać w tych wrażliwych miejscach.

Depilacja woskiem

Jest to najpopularniejszy rodzaj depilacji bikini. Aby przystąpić do zabiegu należy zapuścić włoski na długość ok. 5 mm, tak aby dobrze przyklejały się do wosku – nie mogą być również zbyt długie, ponieważ wtedy mogą ciągnąć skórę. Początkowo skórę dezynfekuje się i odtłuszcza. Wosk nakłada się stopniowo na kolejne partie skóry, zawsze zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa. Na wosk przykłada się pasek materiału i energicznym ruchem zrywa się go z danej powierzchni. Pozostałości wosku usuwa się przy pomocy oliwki, często również nakłada się żel chłodzący, który uśmierzy ból i zaczerwienienie. Gładka skóra utrzymuje się przez 3-4 tygodnie, a regularne wykonywanie tego typu depilacji może przyczynić się do osłabienia włosków.

Depilacja pastą cukrową

Pasta cukrowa to przede wszystkim naturalne składniki, które są bezpieczne dla wrażliwej i alergicznej skóry. Ta metoda depilacji bikini nie wywołuje podrażnień również dlatego, że nie przykleja się do skóry, dzięki temu również zabieg jest mniej bolesny. Masę nakłada się partiami w kierunku przeciwnym do wzrostu włosa, a zrywa zgodnie z jego wzrostem. Efekty utrzymują się tak jak w przypadku depilacji woskiem – przez 3-4 tygodnie.

Depilacja laserowa – trwałe usunięcie włosków

Gładkie bikini można uzyskać również na bardzo długo. Pozwala na to epilacja laserowa. Zabieg ten wykonuje się w kilku seriach – ich częstotliwość indywidualnie ustala kosmetolog. Salony kosmetyczne dysponują wieloma rodzajami sprzętu, warto więc przed wyborem konkretnego gabinetu zapoznać się z ofertą kilku i postawić na najnowocześniejszą technologię. Jednym z godnych polecenia urządzeń jest laser E-Light IPL.  Każdy zabieg poprzedzony jest wywiadem pozwalającym wykluczyć przeciwskazania, a także próbą laserową, dzięki której można ustalić, czy włos klientki jest podatny na działanie światła. Podczas zabiegu przy pomocy specjalnej głowicy na skórę kieruje się wiązki światła. Energia pochłaniana jest przez barwnik włosa, a podgrzanie mieszka włosowego powoduje jego uszkodzenie, które uniemożliwia produkcję nowych włosów. W tym wypadku pacjentki również odczuwają ból w postaci szczypania lub pieczenia, ale warto podkreślić, że efekty utrzymują się przez rok i dłużej.

Źródło: Klinikakrajewski.pl – Medycyna estetyczna Radom