Jak trwale poprawić kształt ust?

W dzisiejszych czasach, gdzie na każdym kroku panuje kult ciała i nienagannej urody, każdy z nas chce być perfekcyjny. Zdarza się, że do osiągnięcia upragnionego wyglądu wystarczy odpowiednio zbilansowana dieta, ćwiczenia, prawidłowe nawodnienie oraz kilka wizyt w SPA. Istnieją również sytuacje, na które nie mamy wpływu, jak na przykład wąskie wargi, czy opadające kąciki ust, przez które wyglądamy ciągle smutno. Na szczęście, rozwój medycyny estetycznej i szeregu zabiegów kosmetologicznych sprawił, że możemy poprawić tak naprawdę wszystko i to bez konieczności kilkunastu wizyt w salonach piękności czy dużych nakładów finansowych.

Poniżej opisujemy jeden z najpopularniejszych zabiegów  wśród kobiet — makijaż permanentny ust — który pozwala cieszyć się pięknym wyglądem, bez tradycyjnego makijażu oraz wysiłku. Możliwość trwałego poprawienia kształtu ust z pewnością umiliła życie wielu pań, które za sprawą zabiegu pozbyły się swoich kompleksów. Aby nieco przybliżyć Wam kwestię makijażu permanentnego ust, poruszamy najważniejsze zagadnienia z tego zakresu.

Jak na trwałe poprawić kształt ust?

Powyżej wskazaliśmy sposób na to, aby trwale poprawić kształt ust. Tak naprawdę makijaż permanentny to jedyny nieinwazyjny i skuteczny sposób na to, aby powiększyć nasze usta, nadać im kolor oraz odpowiedni wygląd. Swego czasu niezwykle popularne były różne gumowe gadżety, które oprócz bólu, pozostawiały czerwony ślad niezwykle ciężki do zakamuflowania. Poza tym nie zapominajmy o tym, że jest to raczej zabieg jednorazowy i nie zawsze mamy czas na to, aby przed wyjściem w ten sposób powiększać usta. Dochodzi do tego szereg pomadek i szminek, które pomimo obietnic, często znikają z łykiem wody czy wina. Zatem jeżeli zależy nam na tym, aby raz na zawsze pożegnać się z małymi, wąskimi lub krzywymi ustami, warto rozważyć wsparcie profesjonalistów.

Makijaż permanentny ust – najważniejsze informacje 

  • Po pierwsze: odpowiedni salon

Tylko odpowiednio wykonany makijaż permanentny ust będzie wyglądał dobrze, dlatego warto wcześniej sprawdzić opinie na temat wybranych salonów. Należy pamiętać również o tym, że w tym przypadku taniej, wcale nie oznacza lepiej! Jeżeli nasz przypadek jest złożony, warto udać się na konsultacje i zaczerpnąć opinii profesjonalistów, zanim ostatecznie zdecydujemy się na zabieg.

  • Po drugie: metoda

Istnieją różne metody trwałego makijażu. Warto poszukać np. inspiracji na zdjęciach innych osób, które wykonywały zabieg. Oczywiście kolor i kształt należy dobierać indywidualnie, jednak z pewnością pomoże to podczas ostatecznego wyboru. Najpopularniejszą metodą jest kontur z wypełnieniem wówczas całe usta pokryte są jednym kolorem. Efekt wygląda bardzo naturalnie.

Usta 3D wybierane są przez Panie, które mają bardzo wąskie wargi. Za sprawą dwóch różnych odcieni optycznie powiększamy i wypełniamy małe usta. Do jednych z najpopularniejszych metod możemy zaliczyć również usta ombre, które pokryte są 3 różnymi kolorami z wykorzystaniem metody cieniowania.

  • Po trzecie: opis zabiegu

Najczęściej zadawane pytanie dotyczy bólu. W profesjonalnych salonach stosowane jest znieczulenie miejscowe, które z pewnością łagodzi uczucie dyskomfortu. Wszystko jednak zależy od indywidualnego podejścia. Jeżeli zabieg przeprowadzony jest przez specjalistę z pewnością, nie powinniśmy mieć problemu, aby wytrzymać kilkanaście minut.

Mamy nadzieję, że powyższe wskazówki ułatwią Wam decyzję związaną z makijażem permanentnym.

Inspirowane – gabrielasniezko.pl – makijaż permanentny Praga Południe