Czy warto zdecydować się na permanentny makijaż oczu?

Kobiety marzą o wyrazistym spojrzeniu. Aby oczy były zawsze podkreślone warto zainwestować w makijaż permanentny oczu – kreski na dolnej lub górnej powiece. Pozwala on podkreślić oczy, ale też zagęścić optycznie linię rzęs. Skierowany jest dla kobiet, które dbają o wygodę oraz elegancki wygląd. Podczas zabiegu należy zwrócić uwagę na to, aby kreska nie była zbyt gruba. Istotne jest również, by odpowiednio dobrać jej kształt oraz zachować symetrię. Przed zabiegiem należy zadbać, aby powieka była odpowiednio nawilżona i wygładzona. Dobrze się dobrze wyspać, dzięki czemu oczy będą wypoczęte. Powinno się również zdjąć sztuczne rzęsy. Po zabiegu barwa kresek jest dość wyrazista jednak po kilku dniach zabarwienie zblednie. Skóra nie powinna być myta mydłem ani poddawana innym kosmetykom niż zalecane. Nie wolno też korzystać z sauny, solarium, SPA. Nie należy stosować cieni i maskary.

Wśród przeciwwskazań wymienia się: ciążę, anemię, bielactwo, cukrzycę, choroby serca, stosowanie odżywek do rzęs, stany zapalne skóry, wysypki, choroby oczu, alergię, infekcje.

Kreski górne zagęszczenie linii rzęs

Dla kobiet, które nie lubią mocnego makijażu przeznaczone są kreski górne zagęszczenie linii rzęs. Kreska jest bardzo subtelna, wygląda naturalnie, bardzo wyraziście podkreśla oczy oraz zagęszcza rzęsy. Wykonanie takiego makijażu pozwala na wygodę i oszczędność czasu, poprawia mankamenty urody i dodaje pewności siebie.

Kreski dekoracyjne

Kreski dekoracyjne oka to makijaż permanentny dla osób, które lubią wyraźny i mocny makijaż. Wygląda jak makijaż na wielkie wyjścia. Ich grubość dobierana jest indywidualnie. U każdej pani w każdym wieku kreski takie dają dużo uroku oraz elegancji. Czas trwania zabiegu to około jedna godzina ,a  efekty utrzymują się na skórze od trzech do nawet pięciu lat. Najpierw wykonujący zabieg analizuje potrzeby pacjentki. Wykonywane jest znieczulenie miejscowe. Zabieg praktycznie bezbolesny.

Kreski dolne

Kreski dolne sprawiają, że oczy stają się optycznie większe. Taki makijaż nie każdemu pasuje, więc wcześniej następuje porada specjalisty. Celem jest to, aby rzęsy wydawały się grubsze, a oczy bardziej wyraziste. Zabieg ten przeznaczony jest również dla kobiet, które noszą okulary lub szkła kontaktowe. Makijaż permanentny to najbardziej popularny nieinwazyjny sposób na poprawę urody. Idealny efekt można otrzymać, wybierając specjalistę, który posiada wprawioną rękę, fachową wiedzę oraz bogate doświadczenia.