Rozwój domowych metod wybielania zębów

Wybielanie zębów wcale nie jest nowym wynalazkiem. Ludzie od tysięcy lat marzą o pięknych uśmiechach i stosowali różne preparaty wybielające zęby. Pierwsze informacje o zabiegach wybielających pochodzą ze starożytnego Egiptu. Można zatem stwierdzić, że wybielanie zębów jest tak stare jak cywilizacja człowieka.

Tradycyjne sposoby wybielania zębów

W tradycyjnych metodach wybielania zębów wykorzystywane były głownie naturalne składniki. Do najpopularniejszych należały kwasy owocowe i oleje, z których najpopularniejszy był olej kokosowy. Naturalne środki wybielające są oczywiście skuteczne, co potwierdziły lata ich stosowania. Jednak ich stosowanie wymaga dużej cierpliwości, bo na efekty trzeba czekać tygodniami, a czasami nawet miesiącami. Dodatkowo niektóre ze stosowanych preparatów miały niezbyt dobry wpływ na stan szkliwa zębów, co przy niedostatecznym rozwoju stomatologii było przyczyną wielu problemów.

Prawdziwym przełomem w tradycyjnym wybielaniu zębów było rozpoczęcie stosowania sody oczyszczonej. Ten popularny związek chemiczny ma bardzo dobre właściwości ścierne. Dzięki temu wydatnie wspomaga ścieranie nagromadzonego na zębach na lotu. Niestety stosunkowo szybko okazało się ,że stosowanie sody oczyszczonej ma negatywny wpływ na stan szkliwa. Odkryto, że podczas ścierania osadu uszkodzeniu ulega powierzchnia zębów, co wpływa na większą podatność na choroby.

Wybielanie zębów w domu prostsze niż kiedykolwiek wcześniej

Ostatnie kilkanaście lat przyniosło niespotykany do tej pory rozwój domowych metod wybielania zębów. Na rynku pojawiło się wiele preparatów, dzięki którym uzyskanie śnieżnobiałego uśmiechu stało się łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Konsumenci mogą wybierać pomiędzy:

  • paskami wybielającymi
  • żelami wybielającymi
  • preparatami na bazie aktywowanego węgla drzewnego
  • pastami wybielającymi

Dzięki temu możliwe jest wybranie produktu, który będzie odpowiadał zarówno potrzebom jak i osobistym preferencjom. I co niezmiernie ważne, wybielanie zębów nie stanowi już poważnego obciążenia budżetu domowego. Rozwój sprawił bowiem, że nawet najbardziej zaawansowane i innowacyjne produkty dostępne są w niewysokich cenach.

Wybierając produkt wybielający warto zwrócić uwagę na jego skład. Zalecane jest stosowanie produktów niezawierających środków chemicznych, które mogą mieć negatywny wpływ na stan zębów i dziąseł.

Warto stosować produkty zawierające składniki naturalne, które są 1005 bezpieczne dla zdrowia i na tyle delikatne, że można je stosować regularnie. Odkryte przez nowoczesną stomatologię właściwości naturalnych produktów, a także umiejętne komponowanie preparatów wybielających sprawiają, że wybielanie zębów jest szybkie i proste. A wsparte codzienną higieną jamy ustnej pozwala na długotrwałe utrzymywanie osiągniętego rezultatu.

Skuteczność preparatów do wybielania zębów sprawiła, że w celu uzyskania naturalnie białego uśmiechu, nie musimy odwiedzać gabinetów dentystycznych i wydawać fortun. Preparaty te dostępne są dla każdego.

Żródło: StyleWhite.pl