Wybór klimatyzatora do biura

Klimatyzacja w biurze pozwala nam efektywniej pracować i precyzyjniej wykonywać obowiązki. Obecnie klimatyzator w miejscu pracy jest już niemal standardem. Urządzenie nie tylko utrzyma temperaturę na niskim i komfortowym poziomie, ale i oczyści pomieszczenie z pyłu i kurzu. Warto przemyśleć, jaki model klimatyzatora wybierać do naszego biura.

Klimatyzator okienny

Klimatyzator okienny to urządzenie, gdzie parownik i skraplacz umieszczone są w jednej obudowie. Sprzęt montowany jest w ścianie lub w oknie na zewnątrz pomieszczenia. Należy pamiętać, że w oknie musimy wykuć duży otwór lub przeznaczyć sporą część powierzchni na montaż urządzenia.  Samodzielnie jesteśmy w stanie zamontować klimatyzator w wybranym miejscu. Klimatyzatory okienne dedykowane są biurom i halom przemysłowym ze względu na użyteczność. Mimo, że są funkcjonalne, powodują większy hałas, niż np. klimatyzator typu split.

Klimatyzator przenośny przemysłowy

Profesjonalne klimatyzatory przenośne charakteryzują się zwiększoną mocną chłodniczą – do 7 kW. Ten rodzaj urządzenia sprawdza się w miejscach, gdzie małe klimatyzatora są niewystarczające. Urządzenie możemy w prosty sposób przenieść do innego pomieszczenia – klimatyzator wyposażony jest w kółka. Montaż nie jest konieczny, wystarczy podpiąć sprzęt do prądu.

Wybór odpowiedniego klimatyzatora do biura, zapewni przyjemny chłód i lepszą jakość powietrza. Dobry klimatyzator pozwoli uzyskać maksymalną wydajność i optymalny komfort.