Przyjemne z pożytecznym, czyli wakacyjne kursy i obozy językowe

Znajomość języka angielskiego to bardzo ważna umiejętność, która przydaje się na każdym kroku. Warto uczyć się angielskiego, aby móc swobodnie rozmawiać za granicą i nie mieć żadnych ograniczeń.

Znajomość języka angielskiego to bardzo ważna umiejętność, która przydaje się na każdym kroku. Warto uczyć się angielskiego, aby móc swobodnie rozmawiać za granicą i nie mieć żadnych ograniczeń. Angielski okaże się pomocny również na rynku pracy, jego biegła znajomość podnosi wartość potencjalnego pracownika w oczach pracodawcy. Języka obcego warto więc uczyć się od najmłodszych lat, najlepiej łącząc przyjemne z pożytecznym. Najlepsze efekty można uzyskać poprzez naukę, która jest także zabawą. Właśnie z takich powodów wakacyjne kursy, półkolonie dla dzieci i obozy językowe dla nastolatków stają się coraz bardziej popularne. Warto więc pomyśleć o tym jeszcze przed wakacjami i zapisać dziecko, aby mogło ćwiczyć język angielski w wakacje. Kursy dostępne na rynku imponują różnorodnością i wysokim poziomem zatrudnionych lektorów.

Obozy językowe dostosowane do preferencji

Bogata oferta zajęć i wyjazdów wakacyjnych sprawia, że każdy zainteresowany znajdzie coś dla swojego dziecka. Letnie obozy językowe w górach lub nad morzem będą nie tylko ciekawą atrakcją, lecz także wartościowym czasem spędzonym na wypoczynku i nauce. Jeszcze lepszym rozwiązaniem są wyjazdy zagraniczne, gdzie możliwości posługiwania się językiem ojczystym są małe, co bardzo dobrze wpływa na naukę języka obcego. Dobór technik i materiałów sprawia, że dziecko ma szansę ćwiczyć język w codziennych sytuacjach i pozbyć się strachu przed komunikowaniem w obcym języku. W przerwach między lekcjami organizowanych jest wiele atrakcji, aby w pełni wykorzystać czas kolonii. Mnogość ofert sprawia, że ceny na rynku są bardzo konkurencyjne i coraz więcej rodziców może sobie pozwolić na wykupienie letniego obozu językowego. Tańszą i ciekawą opcją jest stacjonarny kurs podczas wakacji, w którym słuchacz może uczestniczyć kilka razy w tygodniu lub nawet codziennie. Zwykle takie kursy są krótkie, ale bardzo intensywne.

Dla dzieci w wieku 6-10 lat najlepszym rozwiązaniem są półkolonie połączone z nauką języka angielskiego, a często także drugiego języka, jak na przykład w Archibald Kids, gdzie dzieci oprócz zabawy, eksperymentów naukowych i ćwiczeń ogólnorozwojowych mają lekcje angielskiego i hiszpańskiego.

Najwyższa jakość nauczania

Specjalnie przygotowana oferta kierowana jest do uczniów o różnych stopniach zaawansowania. Można się zapisać zarówno na obóz dla początkujących, jak i średnio i wysoko zaawansowanych. Rodzice nie muszą więc obawiać się, że oferowane lekcje okażą się niedopasowane do poziomu dziecka. Wykwalifikowana kadra lektorów podchodzi do lekcji z pełnym zaangażowaniem i indywidualnie traktuje każdego ucznia. Znajomość najskuteczniejszych technik i metod nauczania gwarantuje najlepsze efekty w stosunkowo krótkim czasie. Warto więc zapisać dziecko na profesjonalnie zorganizowaną kolonię, która stanowi połączenie wartościowej rozrywki i skutecznych lekcji języka angielskiego. Przed wybraniem odpowiedniego kursu warto sprawdzić kwalifikacje lektorów i o ile to możliwe opinie o organizatorze i samych koloniach.

 Pomysł na wakacje

Zorganizowanie wartościowych wakacji dla dziecka jest często dużym wyzwaniem dla rodziców. Ciężko znaleźć ofertę, która będzie jednocześnie atrakcyjna pod względem oferowanych rozrywek, jak i walorów edukacyjnych. Rodzice decydują się więc na kursy języka angielskiego, które stają się coraz bardziej popularne. Liczne promocje i przedsprzedaże gwarantują miejsce na półkoloniach czy obozach już nawet na kilka miesięcy przed wakacjami. Pozwalają nauczyć się podstaw języka lub rozwijać już posiadana wiedzę. Co najważniejsze, rodzice nie muszą już zastanawiać się, jak zorganizować dziecku czas podczas wakacji letnich. Kursy i obozy są przygotowane tak, aby dziecko uczyło się poprzez zabawę. Takie rozwiązanie to świetna opcja, aby trening języka obcego stał się przyjemnością, a nie tylko obowiązkiem.

Źródło: Szkoła językowa Archibald