Zakup domku mobilnego – kiedy się na to zdecydować?

Nie ma co zaprzeczać – domki na kółkach podbijają polski rynek. Coraz więcej osób decyduje się na postawienie na działce konstrukcji tego typu zamiast na praco- i czasochłonne budowanie domku letniskowego. To wygodne i nowoczesne rozwiązanie sprawdza się znakomicie w naszych warunkach i zasługuje na uwagę osób, które marzą o własnym, przytulnym kącie, w którym mogliby spędzać wolny czas zarówno w samotności, jak i z rodziną czy przyjaciółmi. Jeśli słyszałeś już nieco o domkach mobilnych i nie jesteś pewien, czy warto się na nie decydować, poniższy artykuł jest dla Ciebie. Dowiesz się w nim, czym jest tak naprawdę domek na kółkach, jak długo będziesz musiał czekać na swoje domostwo i kiedy warto go kupić.

Domki na kółkach – podstawowe informacje

Domki na kółkach bywają określane różnymi mianami. W rzeczywistości zarówno domki mobilne, jak i domki holenderskie czy domki angielskie najczęściej odnoszą się do tego samego typu budowli. Stabilna i wygodna konstrukcja, wyglądem nieco przypominająca nowoczesny kontener z zamontowanymi kółkami świetnie sprawdza się jako alternatywa klasycznego domku letniskowego czy przyczepy kempingowej. Domek na kółkach nie musi być ciasną klitką – najbardziej obszerne budowle mierzą nawet 48 m2 i posiadają do 6 pomieszczeń (kilka sypialni, salon, aneks kuchenny, łazienka). Nowe domki mobilne są w pełni wyposażone. Zazwyczaj w salonie można podłączyć telewizor, łazienka wyposażona jest w kabinę prysznicową, sedes, bojler, można w niej także zamontować pralkę, w aneksie kuchennym znajduje się płyta indukcyjna, lodówka, piekarnik, zmywarka i okap, natomiast w sypialniach ustawione są komfortowe łóżka. Oczywiście najlepsi producenci domków mobilnych dbają o to, żeby Twój własny kąt był dostosowany do Twojego gustu i potrzeb. Dlatego też możliwa jest modyfikacja układu pomieszczeń czy ich wyposażenia. Dodatkowo domki na kółkach wykonane są z materiałów najwyższej jakości, co przekłada się na trwałość i komfort użytkowania. Czas wykonania domku mobilnego wynosi około 2-3 miesięcy. Potem wystarczy odebrać go od producenta, postawić na działce i zażywać odpoczynku!

Kiedy warto podjąć decyzję o zakupie domku mobilnego

Zakup nowego domku mobilnego to mimo wszystko spory wydatek. Ceny domków na kółkach wahają się od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy, w zależności od rozmiaru, wyposażenia, dodatkowych ulepszeń itd. I choć koszty zakupu domku holenderskiego w porównaniu z domkiem letniskowym są małe, to przed podjęciem decyzji naprawdę warto dogłębnie to przemyśleć. Jeśli zastanawiałeś się nad kupnem budowli tego typu i ciągle nie jesteś pewien, czy warto, przedstawiamy przykładowe momenty, w których zakup domku na kółkach będzie dobrym pomysłem.

Umacnianie rodzinnych więzi

 Nic tak nie pogłębia rodzinnych więzi, jak wspólne spędzanie czasu. A jeśli dodatkowo ostatnio powiększyła Ci się rodzina, warto zainwestować w miejsce, w którym możecie razem się bawić, śmiać i po prostu odpoczywać. Wybierając średniej wielkości domek na kółkach z łatwością wszyscy się pomieścicie, a dodatkowo każdy znajdzie własny kąt, jeśli będzie chciał pobyć sam. Wspólna przestrzeń, jaką jest salon, stanie się natomiast miejscem, w którym będziecie mogli po prostu pobyć ze sobą. Ważne jest również otoczenie – jeśli znajdziesz działkę gdzieś na uboczu, gdzie jest świeże powietrze, z pewnością pozytywnie wpłynie to na Wasze zdrowie i samopoczucie.

Zmęczenie miastem

 Jeśli wszechobecny smog i nieustanny pęd źle na Ciebie wpływają, to znaczy, że potrzebujesz odpoczynku. I bynajmniej nie chodzi o dwutygodniowe wakacje na Majorce. Żeby zadbać o swoje zdrowie i samopoczucie w odpowiedni sposób, należy pomyśleć o systematycznym przebywaniu na świeżym powietrzu. Jedni wybiorą góry, inni morze, jeszcze inni Mazury czy Podlasie. Polska jest piękna i można w niej znaleźć mnóstwo pięknych miejsc i posesji, na których można ustawić domki mobilne. Domki na kółkach produkowane przez najlepszych producentów są całoroczne, dlatego też bez żadnych problemów będziesz mógł przyjeżdżać do swojego siedliska co tydzień, żeby zażyć świeżego powietrza i naładować baterie!

To tylko dwa przykłady momentów, w których warto zdecydować się na zakup domku mobilnego. Jest ich o wiele więcej – być może i Ty znajdujesz się teraz w jednym z nich?

Źródło: Ecomobilehome – całoroczne domki mobilne