Depilacja laserowa okolic bikini – co warto wiedzieć przed zabiegiem?

Do najskuteczniejszych i najpopularniejszych zabiegów usuwania owłosienia należy depilacja laserowa okolic bikini. Przede wszystkim to bardzo wygodne rozwiązanie, dzięki któremu klienci są w stanie zaoszczędzić wiele czasu. Zabieg ten jest bardzo bezpieczny i rekomenduje się go najbardziej wymagającym klientkom. Do depilacji laserowej okolic bikini należy się odpowiednio przygotować. Sprawdź, co powinnaś o niej wiedzieć.

Na czym polega zabieg depilacji laserowej?

Zabieg depilacji laserowej polega na skierowaniu wiązki lasera w miejsce zabiegowe. Następnie laser dochodzi do głębokiej warstwy skóry, gdzie niszczona jest macierz włosa. To w macierzy znajdują się komórki odpowiedzialne za wzrost włosów. Klienci muszą mieć świadomość, że laser gwarantuje skuteczne działanie tylko na cebulki znajdujące się w fazie wzrostu. To sprawia, że jeden zabieg nie jest w stanie w stu procentach zniszczyć wszystkich macierzy włosów. W związku z tym rekomenduje się zastosowanie kilku zabiegów w określonych odstępach czasowych. Na ogół jest to 3-5 zabiegów, dzięki którym możliwe jest trwałe usunięcie owłosienia z okolic bikini.

Zabieg trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Po zabiegu możliwe jest miejscowe występowanie obrzęku i zaczerwienienia. Objawy te powinny ustąpić maksymalnie po 3 dniach od depilacji laserowej i nie wpłyną negatywnie na komfort pacjentki. Po zabiegu należy odpowiednio dbać o miejsce depilacji, stosując dedykowane kosmetyki o łagodnym działaniu.

O czym pamiętać przed zabiegiem?

Depilacja laserowa powinna być przeprowadzana w momencie, gdy włosy są w fazie wzrostu. Wówczas zabieg gwarantuje najwyższą skuteczność, a grubsze i ciemniejsze włoski są zdecydowanie łatwiejsze w trwałym usunięciu. Przed zabiegiem nie można zażywać kąpieli słonecznych, a skóra powinna być wolna od świeżej opalenizny. Do zabiegu należy się odpowiednio przygotować, w tym na ok. 4 tygodnie przed depilacją nie powinno się usuwać owłosienia z okolic bikini.

Przy depilacji laserowej istotne jest zachowanie regularnych odstępów czasowych, które ustalane są bezpośrednio ze specjalistą i dopasowywane do potrzeb klienta. Dzięki temu uzyskuje się większą skuteczność zabiegu. Przed zabiegiem niezbędna jest konsultacja medyczna oraz zapoznanie się z przeciwwskazaniami do jego zastosowania. W przypadku ich wystąpienia należy zrezygnować z zabiegu.

Przeciwwskazania do depilacji laserowej

Istnieją określone przeciwwskazania do skorzystania z zabiegu depilacji laserowej okolic bikini. Wśród nich znajdują się:

  • ciąża;
  • okres laktacji;
  • choroby skóry, w tym: łuszczyca, bielactwo itp.;
  • zmiany wirusowe, w tym: brodawka, opryszczka, kurzajka;
  • choroby nowotworowe;
  • przyjmowanie antybiotyków;
  • stan zapalny w miejscu zabiegowym;
  • wykonanie depilacji woskiem, depilatorem lub pęsetą w ciągu ostatnich 4 tygodni;
  • świeża opalenizna (również z samoopalacza), należy odczekać minimum 6 tygodni;
  • stosowanie kremów i maści z witaminami E i A w ciągu ostatnich 4 tygodni;
  • stosowanie peelingu w ciągu ostatnich 7 dni przed depilacją.

 

Dla zachowania swojego bezpieczeństwa należy bezwzględnie przestrzegać przeciwwskazań do zastosowania depilacji laserowej. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości warto skontaktować się ze specjalistą.