Jak zlikwidować podwójny podbródek?

Podwójny podbródek stanowi problem natury estetycznej, a nadmiernie nagromadzona tkanka tłuszczowa w tych okolicach może być źródłem kompleksów i złego samopoczucia. Chociaż przeważnie zmagają się z nim osoby z nadwagą, bywa, że przyczyną pojawienia się podwójnego podbródka są uwarunkowania genetyczne. Czy istnieje sposób na usunięcie problemu i przywrócenie twarzy nieskazitelnego wyglądu?

Wolumetria – modelowanie twarzy

Samo słowo wolumetria odnosi się do zmiany rysów twarzy, ale we współczesnej medycynie estetycznej określa się nim również zabieg z użyciem kwasu hialuronowego. Pozwala on na przywrócenie właściwego owalu twarzy i zlikwidowanie niepożądanych warstw tłuszczu, w tym podwójnego podbródka. Wolumetria jest zabiegiem mało inwazyjnym i często określa się ją mianem modelowania bez użycia skalpela.

Na czym polega zabieg wolumetrii?

Podczas zabiegu wprowadza się w miejsce modelowania, przy pomocy miękkiej i tępej igły – kaniuli, kwas hialuronowy. Pozwala on na nadanie podbródkowi właściwego kształtu i uelastycznienie skóry. Pierwsze efekty widać zaraz po wykonaniu zabiegu, a pełnych rezultatów doświadcza się już po miesiącu od wolumetrii.

Nowoczesne rozwiązanie – nici Aptos

Podobnie jak wolumetria, zabieg z wykorzystaniem nici Aptos należy do grona metod bez użycia skalpela, co znacząco wpływa na bezpieczeństwo całej procedury. Zastosowanie nici Aptos do likwidacji podwójnego podbródka to bardzo skuteczne rozwiązanie, które pozwala na uzyskanie natychmiastowych efektów.

Jak przebiega usuwanie podwójnego podbródka nićmi Aptos?

Metoda bazuje na wprowadzaniu w newralgiczne miejsca nici z włókien z kwasu polimlekowego i kaprolaktonu. Są one wykonane z materiałów samo rozpuszczalnych, które degradują się w organizmie w przeciągu jednego roku. Co więcej, nici Aptos stymulują wytwarzanie endogennego kwasu hialuronowego, dzięki czemu zyskuje się efekt nawilżonej, napiętej i jędrnej skóry. Pierwsze rezultaty widać zaraz po skończeniu zabiegu, a ostateczny wynik usunięcia podwójnego podbródka jest widoczny już po sześciu tygodniach od wprowadzenia nici Aptos do organizmu.

Podwójny podbródek nie jest już problemem bez wyjścia. Istnieją skuteczne metody likwidacji nadmiernej ilości zgromadzono tłuszczu, jak wolumetria czy zabieg z użyciem nici Aptos, które pozwalają na odmłodzenie wyglądu i poprawę kształtu podbródka.