Wyróżnij się spośród konkurencji korzystając z marketingu zapachowego

Prowadząc własną firmę, niezależnie od tego, w jakiej branży działasz, z pewnością nieobcy jest Ci problem zewsząd atakującej konkurencji. Wielu przedsiębiorców zarówno rozpoczynających swoją działalność, jak i tych z długim stażem zastanawia się, w jaki sposób skutecznie wyróżnić swoją firmę spośród wielu innych.

Okazuje się, że kluczowy dla zbudowania niepowtarzalnej i trwałej relacji z klientami może być zapach, który unosi się w Twoim sklepie czy innym lokalu firmowym. Czynnik ten w wielu przypadkach okazuje się jednym z najistotniejszych elementów, jakie będą przyciągać potencjalnych klientów właśnie do Twojego obiektu. Jeśli sen z powiek spędza Ci natarczywa konkurencja, która wydaje się mieć przewagę w postaci lepszej oferty, wykorzystaj aromamarketing, aby przyciągnąć konsumentów pięknym zapachem i przyjazną atmosferą.

Wykorzystaj potęgę podświadomości

Liczne badania wykazały, że zapachy, które odczuwamy, silnie oddziałują na naszą podświadomość. To właśnie dzięki miłym aromatom w naszej pamięci tworzą się miłe wspomnienia. Takie przyjemne skojarzenia mogą również towarzyszyć klientom na myśl o pobycie w Twoim sklepie, klubie fitness, restauracji czy też hotelu. W efekcie będą oni zupełnie nieświadomie kierować swoje kroki z powrotem właśnie do Twojej firmy, która będzie w ich sferze podświadomości budzić sympatyczne wspomnienia. Dzięki temu w świadomości konsumentów zbuduje się również pozytywny obraz Twojej firmy jako miejsca, w którym czują się oni komfortowo oraz miło spędzają czas.

Zmień postrzeganie Twojej marki

Martwisz się, że Twoja marka ginie w gąszczu firm z tej samej branży? Dzięki marketingowi zapachowemu ta sytuacja z całą pewnością ulegnie zmianie. Przykład wielu firm, które zdecydowały się na wprowadzenie aromamarketingu pokazuje, że postrzeganie ich marek zmieniło się zdecydowanie na plus. Klienci, którzy w danym lokalu czują dobrane przez specjalistów z zakresu marketingu zapachowego przyjemne wonie, czują się bardziej prestiżowo i uważają odwiedzane miejsce za luksusowe. Oprócz tego starannie wyselekcjonowane aromaty od firmy EMKA S.A. sprawiają, że zarówno obsługa, jak i goście czują się bardziej komfortowo, zmniejsza się ich podatność na stres oraz wszelkie negatywne emocje.

Dobierz zapach skrojony na miarę

W zależności od tego, jakiego typu działalność prowadzisz, specjaliści z zakresu marketingu zapachowego zaproponują Ci inne, dopasowane do danej grupy odbiorców kompozycje zapachowe. Inny zapach sprawdzi się bowiem w sklepie odzieżowym, zaś inne aromaty będą pasowały do hotelu czy też salonu samochodowego. Wieloletnie doświadczenie profesjonalistów zajmujących się aromamarketingiem sprawia, że dobór idealnego zapachu będzie procesem naprawdę prostym, a zarazem przyjemnym. Dla przykładu lekkie, wodne i świeże zapachy rekomendowane są do miejsc, w których stawiamy na dynamikę oraz aktywność fizyczną, takich jak kluby fitness, sklepy sportowe i siłownie, natomiast zapachy kwiatowe i orientalne lepiej sprawdzą się w hotelach oraz ekskluzywnych salonach ze zmysłową damską bielizną. 

Przekonaj się sam, jak fenomenalne efekty możesz uzyskać, wprowadzając do swojej firmy nowoczesny marketing zapachowy. Z pewnością rezultaty takiej inwestycji bardzo pozytywnie Cię zaskoczą i będą procentować przez długi czas w przyszłości. Dzięki temu posunięciu możesz mieć pewność, że Twoja firma wyróżni się na rynku i zapisze na trwałe w świadomości konsumentów jako miejsce przyjazne i godne polecenia.