Jakie balony wybrać na ozdobienie sali urodzinowej?

Balony są nieodzownym elementem dekoracji sali, w której odbywa się przyjęcie urodzinowe. Nadają wnętrzu iście imprezowy charakter i z pewnością cieszą oko gości. Podobnie jak pozostałe ozdoby, balony również są dostosowane do upodobań, motywu przewodniego imprezy i przede wszystkim wieku solenizanta.

Balonowy zawrót głowy

Każdy, kto choć raz organizował przyjęcie urodzinowe, wie, że wybór dekoracji wcale nie jest taki łatwy. Balony foliowe mają różne wielkości, kolory, kształty oraz printy. I co najważniejsze – nadają się do napełnienia helem. Dzięki temu będą się pięknie prezentować, unosząc się w powietrzu. W centralnym miejscu warto umieścić kultowe już balony cyfry, które przedstawiać będą wiek solenizanta. Dużym uznaniem cieszą się balony z konfetti w różnym kolorzeSą transparentne i prezentują się bardzo delikatnie. Sprawdzą się na pewno na przyjęciu u płci pięknej bez względu na wiek. Nadają się również do wykonania girlandy. Z kolei panowie na ogół wybierają balony, które nie są przezroczyste i mają tradycyjny kształt. Preferują kolory takie jak szary, niebieski czy czarny. Jeśli już decydują się, by miały one nieoczywistą formę stawiają między innymi na balony gwiazdy.

 

Wymyśl motyw przewodni imprezy

Warto już na samym początku określić, w jakim klimacie utrzymane będzie przyjęcie urodzinowe. Można zdecydować się na konkretne zestawienie kolorystyczne czy puścić wodzę fantazji i zaplanować urodziny w stylu hawajskim czy retro. Do balonów można dopasować pozostałe akcesoria. Wybór ozdób jest ogromy i wśród czapeczek, girland, talerzyków i kubeczków z pewnością znajdziecie te, które wpiszą się w klimat urodzin.

Dzieci kochają kolory i postacie z bajek

W przypadku przyjęcia urodzinowego dzieci pole do popisu jest jeszcze większe, jeśli chodzi o wybór balonów. Oczywiście należy podążać za tym, co aktualnie interesuje naszego malucha. Wśród najmłodszych królują balony z wizerunkiem ulubionych bohaterów bajek i książeczek. Duży wybór mamy również, jeśli chodzi o ich kształt. Bez problemu kupimy balony w kształcie m.in. domków, pojazdów, dinozaurów, zwierzątek i lalek. Dostępne są również balony o mniejszych rozmiarach, którymi można ozdobić nawet tort. Wielką radość sprawi dziecku też napis z balonów prezentujący jego imię lub okolicznościowe „Happy Birthday”.

Balony – jak zrobić efekt wow?

Ilość balonów i ich rozmieszczenie warto wcześniej dobrze zaplanować. Jeśli będzie ich za mało będą zwyczajnie niezauważone. Trzeba oszacować, jak duża jest sala, w której odbywa się przyjęcie i kupić odpowiednią ilość balonów. Nie można zapomnieć o ozdobieniu głównego punktu, czyli miejsca, w którym siedzi solenizant. To w jego pobliżu powinny znajdować się duże balony cyfry. Do tego można postawić na jakiś dodatkowy kształt np. balony serce czy też inne według uznania. Miejscem, które warto też udekorować, jest samo wejście na salę.

Ciekawie prezentują się balony z helem przyczepione do każdego krzesełka. Podpisane imionami zaproszonych gości będą stanowiły niekonwencjonalne winietki.

Balony idealne na sesje zdjęciową

Niektórzy decydują się też na utworzenie na sali w ustronnym miejscu specjalnej ścianki fotograficznej. Balony będą świetnym gadżetem podczas pamiątkowej sesji zdjęciowej – tutaj nie ma żadnych ograniczeń! Sprawdzą się wszelkie balony, zarówno te cyfrowe, jak i posiadające ciekawe kształty. Sprawią, że zdjęcia będą miały prawdziwie urodzinowy charakter!

Planując przyjęcie urodzinowe, warto w szczególny sposób zadbać o wystrój sali. Na pewno sprawi to wielką radość osobie świętującej urodziny, ale i wszystkim zaproszonym gościom. Poza tym pięknie udekorowana sala będzie się ładnie prezentować na pamiątkowych zdjęciach wykonanych tego dnia. Warto podkreślić, że dzięki balonom można osiągnąć świetny efekt, a co ważne wydatki poniesione z tego tytułu nie będą duże. Balony, a w szczególności balony cyfry, to ostatnio tzw. must have imprez urodzinowych.