Zakup samochodu w salonie – jak sprawić, by był korzystny?

Rynek motoryzacyjny w Polce z roku na rok powiększa się. Kupujemy coraz częściej nowe samochody, a szeroka oferta możliwości finansowania dla przedsiębiorców sprzyja takim zakupom. Koniec roku to czas, kiedy osoby mające zamiar zdecydować się na nabycie auta, mogą liczyć na liczne promocje i rabaty. którym zależy na niezawodności i bardzo dobrej obsłudze powinny udać się do salonu Hondy.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie nowego samochodu w salonie?

Decydując się na zakup samochodu Hondy, warto najpierw wybrać odpowiedniego dealera tej marki. Teoretycznie wybór jest prosty i zazwyczaj pada na lokalizację położoną najbliżej naszego miejsca zamieszkania lub pracy. Dobrze jednak, jeśli poza dogodną lokalizacją, cechują go również dobre opinie, duża dostępność pojazdów, dobry serwis oraz możliwość negocjacji cen.

Kolejnym krokiem jest wybór konkretnego modelu samochodu. Powinien być on dostosowany do zasobności naszego portfela, potrzeb oraz oczekiwań, jakie stawiamy przed pojazdem. Możemy zdecydować się na znane i lubiane auta tej marki, zaopatrzone w sprawdzone jednostki napędowe. Po okresie gwarancji, zaprocentuje to łatwą dostępnością cen i warsztatów, w których będziemy mogli serwisować auto. Warto także zwrócić uwagę na ofertę nowych modeli Hondy. Marka od wielu lat stara się wykorzystywać najnowsze osiągnięcia technologiczne i wyposażać swoje samochody, w usprawnienia takie jak m.in. silniki hybrydowe, dobry system audio czy wygodne fotele kubełkowe.

Wybór nowego samochodu nie jest jednak łatwy i nie sprowadza się on jedynie do modelu czy wyposażenia. Należy zwrócić uwagę także na warunki serwisowe oferowane przez dealera Hondy. Przez najbliższe kilka lat, aby nie stracić gwarancji producenta, będziemy zobligowani do korzystania z usług autoryzowanej stacji serwisowej. Ważną kwestią jest też ubezpieczenie. Salon, w którym dokonamy transakcji, zapewne zaproponuje nam ofertę swojego brokera. Może być ona zdecydowanie bardziej korzystna od tej, którą oferuje osobie fizycznej towarzystwo ubezpieczeniowe. Bez względu na kwoty i towarzyszący nam entuzjazm, ważne by każdy dokument przed opatrzeniem go podpisem, został wnikliwie przeczytany.

Zwróćmy także uwagę na zakres oraz długość gwarancji, jaką oferuje producent. Jest to o tyle istotne, że większość napraw jakie dotyczą nowych samochodów, pociąga za sobą spore koszty. Ponoszenie ich z prywatnej kieszeni użytkownika może być przykrym doświadczeniem. Dodatkowo, warunki gwarancji mogą ograniczać zakres modyfikacji i prac serwisowych, jakich możemy dokonywać samodzielnie. Mając to na uwadze, zadbajmy o to by przedstawiciel pracujący w salonie Hondy, przedstawił nam wszelkie dokumenty, a w razie wątpliwości, poprośmy o wyjaśnienia.

Podmioty, które prowadzą firmę, mogą być zainteresowane usługami finansowymi, jakie oferuje dealer Hondy. Możliwe, że otrzymana od niego oferta będzie zdecydowanie bardziej atrakcyjna niż oferta banku, w którym posiadamy rachunek firmowy. Poza całkowitym kosztem finansowania należy także zwrócić uwagę na tabelę opłat i prowizji. Po jej analizie może okazać się, że oferta nie jest dla nas atrakcyjna.

Używany samochód z salonu

Dealerzy Hondy, prowadzą także sprzedaż samochodów używanych. Pojazdy sprzedawane w zakresie komisu są sprawdzone przez autoryzowany serwis, a kupując je, otrzymujemy również gwarancję. Co więcej, salon nie kupuje samochodów w złym stanie technicznym, więc możemy być spokojni o jakość naszego nowego samochodu.

Reasumując, uznać można, że każdy kto chce nabyć nowy samochód znajdzie dla siebie coś interesującego. W Polsce funkcjonuje kilkadziesiąt salonów Hondy. Większość z nich zlokalizowana jest w największych miastach kraju. Pracownicy służą pomocą w każdej sprawie, a wybór pojazdów jest tak duży, że każdy nabywca znajdzie dla siebie coś interesującego.